Кабачок багатий вітамінами, завдяки чому допомагає позбутись зайвої ваги й підтримати серце
Сезон дієт у розпалі. Дівчата обрали красиві купальники, що вигідно підкреслюють їхні принади, та одягли яскраві модні сарафани. Лишилось слідкувати за фігурою. І в цьому допоможе один з найпопулярніших та низькокалорійних овочів літа - кабачок.
Інформатор розкаже про користь від улюбленого літнього овоча та наведе кілька рецептів смачних і простих в приготуванні блюд з кабачків - смакота!
Кабачки містять вітамін С, а також каротин - провітамін А, вітаміни B1, В2, нікотинову кислоту. Кабачок унікальний завдяки високому вмісту в ньому калію, кальцію, магнію, фосфору, заліза, органічних кислот і білка.
Особливо багаті вони на лютеїн та зеаксантин. Це найкорисніші елементи для очей, що не часто зустрінеш в інших продуктах. Вони запобігають розвитку катаракти та сліпоти.
Сік кабачка містить значну кількість калію і міді, що робить його цінним дієтичним харчовим продуктом у разі недокрів’я, хвороб нирок, нервових і серцевих захворювань, гіпертонії.
Пектин, що також міститься в кабачках, запобігає розвитку раку та знижує рівень холестерину в організмі.
"Кабачки містять цілий комплекс речовин, що підтримують в нормі вагу. Це вітаміни групи В, холін та цинк. До того ж, вони є одними з найбільш низькокалорійних овочів", - відзначив у свіжому дописі львівський блогер Тарас Жиравецький, відомий як Український Доктор Хаус.
Дійсно, сік з кабачків – продукт дуже низькокалорійний, тому навіть рекомендується до вживання людям, які страждають від надмірної ваги.
Лікар Жиравецький порадив не забувати вживати достатню кількість фруктів та овочів з метою турботи про власне здоровʼя. Ми ж наводимо популярні рецепти смачних страв, які можна швидко приготувати з кабачків вдома.
Кабачки – це ще й сечогінний засіб у випадку різних набряків. Найбільш корисні кабачки завдовжки 20-25 см, недостиглі, проварені без солі й масла. Їх бажано їсти разом зі шкіркою.
Позитивний ефект спостерігається від м’якоті та насіння кабачків. Останнє не смажать, а підсушують в духовці і вживають по 15-25 штук на день. А ще кабачки мають протиалергічну, протианемічну і жовчогінну властивості.
Відвар із квіток кабачка лікує шкірні захворювання, допомагаючи зменшити алергічні реакції. Тож, пийте його між їжею 5-6 разів на день, заварюючи по такій схемі: 10-12 квіток рослини, залитих 0,5 л окропу і витриманих 2-3 години.
Кабачки слід вимити, очистити гострим ножем, ополоснути і нарізати кружальцями завтовшки 1-1,5 см, трохи присолити.
Жаровню змащуємо олією і викласти кабачки. Кабачки змастити майонезом, кетчупом, сумішшю з майонезу та кетчупу, олією, вершковим маслом на вибір.
Розігріваємо духовку до 190 градусів, ставимо деко з кабачками у середню позицію духовки на 20 хвилин.
Печені кабачки викладаємо на блюдо. Можна приправити готові кабачки давленим часником і кропом.
Продукти
Закуска зі смажених кабачків за цим рецептом цілком варта святкового столу. Ця закуска виходить смачною, виглядає яскраво й ефектно!
Молодий кабачок вимийте, обріжте краї. Наріжте овоч кружальцями завтовшки до 1 см. Посоліть і поперчіть кружечки кабачка. У сковороді розігрійте олію. На середньому вогні обсмажте на ньому кружечки кабачка до легкої скоринки з обох боків, по 5 хвилин з кожного боку. Обсмажені кабачки перекладіть на серветку, тим часом обсмажте наступну партію. Таким чином обсмажте всі шматочки кабачка.
Викладіть смажені кабачки на тарілку в один шар і залиште остигати на час приготування начинки. Далі готуємо начинку. Твердий сир натріть на великій тертці. Помідори вимийте, видаліть плодоніжки. Наріжте томати маленькими кубиками. Сік, що виділився, злийте, а нарізані помідори додайте до сиру.
Кріп промийте, обсушіть і подрібніть. Трохи кропу залиште для прикраси страви, решту додайте до сиру з помідорами. Часник почистіть, пропустіть через прес або подрібніть ножем. Додайте часник до помідорів із сиром та зеленню. Сполучені інгредієнти заправте майонезом, трохи посоліть і поперчіть. Перемішайте начинку із сиру, помідорів, кропу та часнику.
Тепер розкладіть начинку, що вийшла, на кружечки обсмаженого кабачка. Поставте закуску зі смажених кабачків із помідорами та сиром на одну годину в холодильник.
При подачі посипте закуску з кабачків кропом.
Рецепт запіканки з кабачків - на сніданок, обід чи вечерю для всієї сім'ї, в якості основної страви чи гарніру. Віночком чи вилкою збиваємо яйця. У миску до яєць додаємо сметану, сіль, перець, подрібнений зубчик часнику, дрібно нарізану зелень кропу. Перемішуємо. Кабачки нарізаємо кільцями завтовшки приблизно 5-7 мм.
Форму для випікання змащуємо розтопленим вершковим маслом. Викладаємо кільця кабачків у форму, не надто щільно. Заливаємо кабачки приготованим соусом. Посипаємо натертим сиром. Розігріваємо духовку до 180 ° С і запікаємо кабачки з сиром до легкої золотистої скоринки 30 хвилин.
Дістаємо форму з духовки. Посипаємо запіканку подрібненою зеленою цибулею.
Запіканку з кабачків можна подавати до столу як закуску - в гарячому або холодному вигляді.
Продукти
На першому етапі приготування знадобиться імбир. Чистимо його, відрізаємо тонкими кружальцями, а потім подрібнюємо в блендері. Далі знадобиться груша середнього чи великого розміру. Миємо її, розрізаємо навпіл, чистимо від насіння, й відправляємо одну половинку в блендер.
Після цього миємо невеликий кабачок. Нам знадобиться приблизно 1/3 середнього плоду. Розрізаємо на невеликі шматочки, які одразу відправляємо у блендер. Включаємо блендер та подрібнюємо овочі. Усі компоненти напою ретельно перемішуємо ложкою. Груша швидко змінює колір, тому вживати фреш потрібно відразу після приготування.
Готовий фреш переливаємо в гарну склянку або будь-який інший посуд на вибір. Для того, щоб напій виглядав максимально привабливо, рекомендуємо його прикрасити. Для цього увімкніть свою фантазію та декоруйте фреш грушею, імбиром або навіть кабачком. Ну от і все – вітамінний, ароматний та смачний кабачковий фреш готовий до вживання.
Раніше Інформатор писав, як приготувати абрикосовий пиріг.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.