"Президент чітко дав зрозуміти обом сторонам: якщо прямий діалог не розпочнеться в найкоротші строки, то США мають піти з цього конфлікту - що б це не означало..."
Робота "100 років" за віршем видатного українського поета Василя Стуса нагадує про тривалу боротьбу українців за свободу, сильний дух нашого народу, що не був зломлений попри найтяжчі випробування.
За словами голови фінкомітету, держава недоотримала до 5 мільярдів доларів
За період з жовтня по листопад поточного року український імпорт скоротився на понад 10%. Ця сума дорівнює 0,57 мільярдам доларів - або ж, за іншими оцінками, до 5 мільярдів доларів. В основному це є наслідком блокади українського кордону з боку польських та словацьких активістів.
Про це йдеться в повідомленні голови фінкомітету Верховної Ради Данили Гетманцева. Скорочення імпорту, за його словами, мало місце за всіма основними товарними групами, крім паливно-енергетичних товарів.
За словами Гетманцева, на нинішні ціни вплинуло декілька важливих чинників. Зокрема, сезонність, адже пора року має серйозний вплив на імпорт добрив.
Втім, головна причина нинішнього ціноутворення полягає в блокуванні поляками та словаками українських кордонів. Гетманцев зазначає, що скорочення імпорту мало місце майже во всіх показниках.
Зокрема, машини, устаткування, обладнання знизилися на 11%, хімпром на 18%, продовольство - на 6,6%, а метали на майже 15%.
"Час від часу повертаючись до наслідків блокування і накладаючи ці події на... вето Угорщини щодо 50 мільярдів євро для України, мене вкотре не покидає думка, що головним драйвером такої поведінки є все ж паростки загострення економічної конкуренції в регіоні між нами і сусідніми країнами, яка буде тільки посилюватись із часом", - розмірковує Гетманцев.
Далі він нагадує історію вступу Польщі до Євросоюзу. За словами голови фінкомітету, тоді європейців залякували, мовляв, умовний польський сантехнік або перевізник через більш низьку оплату забере в них роботу і засоби для існування. І цим інстинктом в якості глибинного страху користуються політики, акцентує Гетманцев.
"Звісно, тут є своя специфіка відносин цих країн із ЄС, намагання вибудувати свою вісь у союзі. Безперечно тут також стирчать і вуха кремлівського режиму. Але головне - це глибинні інстинкти конкурентної боротьби", - зазначив нардеп.
Голова податкового комітету Ради вважає, що Україні слід якнайскоріше усвідомити: в ЄС її чекають не друзі, а конкуренти. В контексті цього необхідно бути готовими до складної та жорсткої конкуренції при вступі в Євросоюз, вважає Гетманцев.
"Бізнесу також вже сьогодні необхідно готуватись і адаптуватись до роботи на спільному ринку ЄС. Це жорсткий економічний світ, де є місце і для державного лобізму, утім головне це продуктивність самого бізнесу. Це здатність конкурувати. Тим більше, що у випадку ЄС – конкуренція це все ж гра за правилами", - зазначив депутат.
Він резюмував тим, що здорова конкуренція завжди були двигуном розвитку. Щодо євроатлантичного майбутнього України нардеп налаштований позитивно: він вважає, що на цьому ринку місця вистачить усім.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.