За словами голови фінкомітету, держава недоотримала до 5 мільярдів доларів
За період з жовтня по листопад поточного року український імпорт скоротився на понад 10%. Ця сума дорівнює 0,57 мільярдам доларів - або ж, за іншими оцінками, до 5 мільярдів доларів. В основному це є наслідком блокади українського кордону з боку польських та словацьких активістів.
Про це йдеться в повідомленні голови фінкомітету Верховної Ради Данили Гетманцева. Скорочення імпорту, за його словами, мало місце за всіма основними товарними групами, крім паливно-енергетичних товарів.
За словами Гетманцева, на нинішні ціни вплинуло декілька важливих чинників. Зокрема, сезонність, адже пора року має серйозний вплив на імпорт добрив.
Втім, головна причина нинішнього ціноутворення полягає в блокуванні поляками та словаками українських кордонів. Гетманцев зазначає, що скорочення імпорту мало місце майже во всіх показниках.
Зокрема, машини, устаткування, обладнання знизилися на 11%, хімпром на 18%, продовольство - на 6,6%, а метали на майже 15%.
"Час від часу повертаючись до наслідків блокування і накладаючи ці події на... вето Угорщини щодо 50 мільярдів євро для України, мене вкотре не покидає думка, що головним драйвером такої поведінки є все ж паростки загострення економічної конкуренції в регіоні між нами і сусідніми країнами, яка буде тільки посилюватись із часом", - розмірковує Гетманцев.
Далі він нагадує історію вступу Польщі до Євросоюзу. За словами голови фінкомітету, тоді європейців залякували, мовляв, умовний польський сантехнік або перевізник через більш низьку оплату забере в них роботу і засоби для існування. І цим інстинктом в якості глибинного страху користуються політики, акцентує Гетманцев.
"Звісно, тут є своя специфіка відносин цих країн із ЄС, намагання вибудувати свою вісь у союзі. Безперечно тут також стирчать і вуха кремлівського режиму. Але головне - це глибинні інстинкти конкурентної боротьби", - зазначив нардеп.
Голова податкового комітету Ради вважає, що Україні слід якнайскоріше усвідомити: в ЄС її чекають не друзі, а конкуренти. В контексті цього необхідно бути готовими до складної та жорсткої конкуренції при вступі в Євросоюз, вважає Гетманцев.
"Бізнесу також вже сьогодні необхідно готуватись і адаптуватись до роботи на спільному ринку ЄС. Це жорсткий економічний світ, де є місце і для державного лобізму, утім головне це продуктивність самого бізнесу. Це здатність конкурувати. Тим більше, що у випадку ЄС – конкуренція це все ж гра за правилами", - зазначив депутат.
Він резюмував тим, що здорова конкуренція завжди були двигуном розвитку. Щодо євроатлантичного майбутнього України нардеп налаштований позитивно: він вважає, що на цьому ринку місця вистачить усім.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.