Хто з пенсіонерів має до 31 грудня пройти ідентифікацію, щоб отримувати виплати, і як це зробити: відповідь Мінсоцполітики

Читать на русском

Ідентифікацію можна пройти і віддалено, і особисто

Читать на русском
Ідентифікація для пенсіонерів-переселенців
Як пенсіонерам-ВПО пройти ідентифікацію. Колаж: Інформатор

Ідентифікацію можна пройти і віддалено, і особисто

Українські пенсіонери, які мають статус внутрішньо переміщених осіб, мають пройти фізичну ідентифікацію до 31 грудня 2023 року. Втім, це стосується не всіх, а лише тих, хто отримав його до 24 лютого 2022 року. Зараз уряд працює над тим, щоб продовжити цей термін до 1 квітня 2024 року.

Про це повідомляє пресслужба Мінсоцполітики. За даними міністерства, фізична ідентифікація для пенсіонерів в Україні діє з 2004 року, але її ігнорували та здійснювали у неналежні способи. Протягом трьох років виплата пенсій людям, які стали внутрішньо переміщеними особами до 24 лютого 2022 року, здійснювалася без проходження фізичної ідентифікації з моменту введення карантину через пандемію Covid-19. Однак з 1 липня поточного року норму відновили для пенсіонерів, які стали ВПО до повномасштабної війни.

Пройти ідентифікацію пенсіонери-ВПО можуть і особисто, і віддалено. Якщо вони перебувають на підконтрольній Україні території, то можуть відвідати будь-яке відділення ОщадБанку. За межами країни або на тимчасово окупованих територіях це можна зробити наступними способами:

  • авторизувавшись в особистому електронному кабінеті на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України  за допомогою кваліфікованого електронного підпису “Дія.Підпис” (“Дія ID”). Його можна створити за допомогою мобільного додатка Єдиного державного вебпорталу електронних послуг;
  • або звернутись до закордонної дипломатичної установи України за отриманням документу про посвідчення факту, що особа є живою. Отриманий документ, разом із письмовою заявою про продовження виплати пенсії, написаною в довільній формі, треба надіслати поштовим відправленням територіальному органу Пенсійного фонду України  за місцем  перебування на обліку. 

Крім того, заяву можна подати через сайт Пенсійного фонду. До неї необхідно додати якісну скановану копію документу з використанням електронного цифрового підпису, який доводить, що людина є живою.

Саме тому відвідування дипустанови не є обов’язковим, адже зручніше все пройти з дому. Незабаром може додатися можливість пройти ідентифікацію за допомогою відеоконференції з працівниками ПФУ. Водночас для пенсіонерів, які стали ВПО після 24 лютого 2022-го, діють загальні правила фізичної ідентифікації.

Виплати для ВПО

До кінця 2023 року уряд продовжить соціальні виплати для вимушено переміщених осіб. Проте деякі правила держдопомоги будуть змінені. Крім того, частині переселенців, яким виплати були скасовані, повернуть грошову підтримку.

Також нещодавно Верховна Рада остаточно ухвалила законопроєкт № 9310, який передбачає продовження терміну надання безоплатного тимчасового житла для переселенців. Раніше воно надавалося строком до 6 місяців, а тепер на весь час дії воєнного стану. Однак це стосуватиметься певних категорії ВПО. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.