Кому повернуть виплати ВПО, а кому - скасують: як змінилися правила грошової допомоги

Читать на русском

В Україні змінилися правила щодо грошової допомоги для ВПО

Читать на русском
Виплати для ВПО
Виплати для ВПО

В Україні змінилися правила щодо грошової допомоги для ВПО

До кінця 2023 року уряд продовжить соціальні виплати для вимушено переміщених осіб. Проте деякі правила держдопомоги будуть змінені. Крім того, частині переселенців, яким виплати були скасовані, повернуть грошову підтримку.     

Як передає видання NV, терміни виплат для вимушено переміщених осіб продовжили до кінця січня 2024 року. Після цього виплати знову будуть переглянуті. Наразі ВПО в Україні отримують таку грошову допомогу щомісяця: 2 тисячі гривень на дорослу особу, а також 3 тисячі гривень на особу з інвалідністю або дитину.   

Коли надходять виплати?

Виплати для вимушено переміщених осіб здійснюють 15 та 28 числа кожного місяця. Важливо також те, що для продовження виплат громадянам не потрібно додатково звертатися до органів соціального захисту населення: державна допомога буде продовжена автоматично.   

Що змінилося з листопада?

З листопада 2023 року змінилися певні правила щодо оформлення статусу вимушено переміщених осіб. Тепер від усієї сім'ї може звернутися одна особа від імені усіх інших. Однак важливо, що це стосується лише тих випадків, коли соціальна допомога оформлюється вперше.     

Кому відновлять виплати?

Багатьом вимушено переміщеним особам після перевірок помилково скасували грошову допомогу. Тепер, до кінця поточного року, виплати продовжать цим громадянам. Зокрема, це власники зруйнованого житла, які нікуди не переміщалися і мають право на виплати ВПО. Також відновлять соціальну допомогу громадянам, які за реєстрами РАЦСів помилково вважалися померлими, і тим, хто повернувся з-за кордону, проте дані про це не зафіксували.   

Водночас слід пам'ятати, що виплати ВПО надаються за певними правилами. У допомозі можуть відмовити, або виплати можуть скасувати, якщо громадяни:

  • мають депозит у понад 100 тисяч гривень;
  • перебувають за кордоном понад місяць без поважної причини;
  • мають житло не на територіях, де ведуться активні (можливі) бойові дії або які є окупованими, якщо таке житло має площу понад 13,65 метра квадратних на одного члена сім'ї або ж придбали житло вартістю понад 100 тисяч гривень;
  • придбали автомобіль, якому менш як п’ять років;
  • купили іноземну валюту або дорогоцінні метали на понад 100 тисяч гривень;
  • відбувають покарання в місцях позбавлення волі;
  • засуджені за державну зраду чи кримінальні правопорушення проти основ національної безпеки України або оголошені в розшук;
  • повернулися до покинутого місця проживання.

Допомога для ВПО в Україні

Раніше міністерка соціальної політики Оксана Жолнович пояснювала, як саме розраховували розмір соціальної допомоги для ВПО (2 тисячі на дорослу людину, а також 3 тисячі на дитину або особу з інвалідністю). За словами міністерки, урядовці враховували дохід на сім'ю. Традиційно, пояснила Оксана Жолнович,  це родини з двома дорослими та двома дітьми. Таким чином, на цю родину виходить 10 тисяч гривень соціальних виплат на місяць. Це, за словами Оксани Жолнович, мінімально достатня сума, щоб винаймати житло.

"Звісно, багатодітні сімʼї або люди з інвалідністю отримували свої виплати додатково до виплат ВПО", – зауважила міністерка соціальної політики.

Також раніше повідомлялося, що організація Червоного Хреста надасть українцям нову грошову допомогу. Зазначається, що йдеться про грошову допомогу для українців, які перебувають в Івано-Франківській області. Реєстрація триватиме з 2 по 10 листопада. Отримати ці виплати зможуть громадяни, які тимчасово проживають на території Івано-Франківської громади. За додатковою інформацією можна звертатися за номерами: +38 050 687 88 17; +38 068 176 21 70. Допомогу нададуть:

  • людям з інвалідністю I та II групи;
  • батькам дітей з інвалідністю;
  • самотнім батькам, які не отримують допомоги або аліменти;
  • охочим отримати багатоцільову грошову допомогу знадобиться пред'явити копії документів для посвідчення особи та підтвердження статусу.

"З собою необхідно мати копії документів для підтвердження особи та визначеної категорії (документ, що підтверджує інвалідність, документальне підтвердження факту, що особа не отримує аліменти, документальне підтвердження факту, що особа є самотньою тощо)", - попередили представники Червоного Хреста.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.