Головна подія національного кіно стартувала чорним хідником та показом пригодницько-історичного екшну

Читать на русском

На Буковині відбулось відкриття Одеського міжнародного кінофестивалю.

Читать на русском
Довбуш
Фестиваль проходить в чотирнадцяте і він значно відрізняється від попередніх.

На Буковині відбулось відкриття Одеського міжнародного кінофестивалю.

В Чернівцях 19 серпня стартувала головна подія національного кіно - Одеський міжнародний кінофестиваль - відкриття 14-го Одеського міжнародного кінофестивалю. Через повномасштабну війну основну частину події перенесли з Одеси до невеликого міста на Буковині. Традиційно в рамках фестивалю відбувся урочистий хідник, але цього року не червоний, а чорний. Як відзначили організатори, саме чорний хідник у поєднанні з червоною афішею символізують “прапор протистояння”. 

Головною частиною відкриття заходу став показ пригодницько-історичного екшну “Довбуш” режисера та автора Олеся Саніна.

Також в рамках відкриття відбувся прес-брифінг організаторів та партнерів кінофестивалю: генеральної директорки Одеського міжнародного кінофестивалю Анни Мачух, голови Державного агентства України з питань кіно Марини Кудерчук,директорки Культурно-мистецького центру імені Івана Миколайчука Тетяни Дяченко, програмного консультанта Одеського міжнародного кінофестивалю Аліка Шпилюка та міського голови Чернівців Романа Клічука.

Окрім того, відбулось погашення марки на честь проведення 14-го кінофестивалю.

До Національної конкурсної програми увійшли 10 повнометражних фільмів
До Національної конкурсної програми увійшли 10 повнометражних фільмів

Програма кінофестивалю

Нагадаймо, до Національної конкурсної програми увійшли 10 повнометражних фільмів. Міжнародна європейська конкурсна програма складається з 7 повнометражних фільмів.

Відзначимо, торік через повномасштабне вторгнення росії фестиваль провели за кордоном, цьогоріч він повернувся в Україну. 14-й Одеський міжнародний кінофестиваль проходитиме майже одночасно в Чернівцях і в Одесі, а також з 28 по 31 серпня Гдиня (Польща). Зокрема, в Чернівцях буде основна частина, а саме - конкурсні програми, індустрійна секція та Літня кіношкола. А в Одесі ми підготували дві спеціальні програми: “Найкращі європейські фільми”, яка складається із 40 стрічок, відмічених на різних фестивалях, та програма “Зроблено в Одесі”, до якої увійшло шість фільмів, створених в Одесі або командами з міста. Власне в Одесі покази вже тривають.

Призовий фонд

  • Найкращий ігровий повнометражний фільм отримає 50 тисяч гривень від офіційного партнера кінофестивалю — Ukrainian Producers Hub;
  • Найкращий документальний фільм — 50 тисяч гривень від Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова;
  • Association Talented U надасть майже 27 тисяч гривень найкращому документальному фільму у сфері захисту прав.

Ідея слогану виникла під час підготовки до Одеського міжнародного кінофестивалю у 2021 році. Тоді ОМКФ був приурочений до 30-річчя Незалежності України, і ми зрозуміли, що цей слоган якнайкраще відображає концепцію нашого фестивалю. Безліч українських кінематографістів здобули міжнародну славу, серед них Дзиґа Вертов, Сергій Параджанов, Олександр Довженко, Кіра Муратова та багато інших. І зараз наші режисери продовжують цю традицію, презентуючи свої роботи на міжнародних кінофестивалях і отримуючи нагороди. Важливо розуміти, що культура — це код нації, саме тому ми впевнені, що кіно — у нашій ДНК, - наголосила директорка Одеського кінофестивалю Анна Мачух.

А раніше ми повідомляли: Директорка Одеського кінофестивалю Анна Мачух: Ми повинні продовжувати жити, адже саме цього нас хоче позбавити ворог.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі «Інформатор Live». Підписати на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.