Послідовники Крішни не їдять не лише м'ясо, а й цибулю та часник - але в українській армії спеціальне меню не передбачене
Український омбудсмен отримав звернення від військовослужбовця ЗСУ, який є послідовником бога Крішни, щодо порушення його права на свободу віросповідання. Чоловік з релігійних мотивів відмовляється від їжі, яку дають в армії. А тому не має сили воювати. Після скарги командиру та оголошеного голодування, він отримав не спеціальне меню, а кримінальне провадження як ухилянт. Його тримають під вартою.
Про цей випадок Дмитро Лубінець написав у Telegram. Він зазначив, що право віросповідання людина має навіть під час війни і порушувати його не можна.
"Заявник є вірянином Міжнародного товариства свідомості Крішни, дотримується принципу "ахісми". Через неможливість дотримуватися під час несення служби дозволеного релігією харчування він вдавався до голодування. Посилаючись на знесилення, відмовився заступити на чергування", - написав Лубінець.
За його словами, це стало підставою для порушення кримінального провадження за відмову виконувати наказ командира та ухилення від служби. Зараз чоловіка тримають під вартою. Омбудсмен вважає, що цю проблему треба розв'язати в інший спосіб, щоб право людину на віросповідання та дотримання звичаїв не порушувались.
"Не їсти нікого (тобто тваринну їжу)" - це правило номер один для послідовників Крішни, які є веганами. Однак тут також є нюанс: гриби, часник, цибуля вважаються у них продуктами, які надмірно збуджують людину і роблять її нервовою. Дехто з кришнаїтів також відмовляється від буряка, картоплі та моркви, які ростуть під землею, а не на ній. Випічка - без яєць і масла.
Зрозуміло, що в армійському меню немає сніданків, обідів та вечерь, щоб догодити крішнаїтам. Ця кухня дуже далека від традиційних українських страв. Також варто зауважити, що віряни Крішни воліють вживати їжу тільки в гуні доброти, попередньо освятивши її на вівтарі.
Нагадаємо, наприкінці жовтня лідери усіх релігійних конфесій, які входять до складу Всеукраїнської ради церков, спільно звернулись до прем'єр-міністра Дениса Шмигаля та українських міністрів. Вони просять повернути альтернативну службу замість військової для деяких категорій вірян. Адже не всім релігія дозволяє брати до рук зброю. Замість покарання священники просять скеровувати таких чоловіків на невійськові об'єкти. Хтось може відбудовувати руйнації, хтось - служити в госпіталі. І користі від цього буде більше, аніж від штрафів та в'язниць, вважають церковники. Цю заяву підписали лідери 14 церковних конфесій.
Нагадаємо, з 1 листопада усі чоловіки у віці від 18 до 60 років можуть отримати повістки, навіть якщо їх зняли з військового обліку. А військовозобов'язані жінки-медики повинні стати на облік, навіть якщо вони перебувають за кордоном.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.