Скасуйте примусову мобілізацію вірян: Всеукраїнська рада церков просить уряд повернути альтернативну службу

Очільники усіх конфесій разом попросили Шмигаля дати можливість вірянам служити на трудовому фронті, а не карати їх за ухилення від військової служби

Релігійні діячі у Кабміні
Релігійні діячі на зустрічі з урядовцями. Фото: ВРЦіРО

Лідери усіх релігійних конфесій, які входять до складу Всеукраїнської ради церков, спільно звернулись до прем'єр-міністра Дениса Шмигаля та українських міністрів. Вони просять повернути альтернативну службу замість військової для деяких категорій вірян. Також вони пропонують не карати чоловіків за ухилення від мобілізації, якщо їхня віра забороняє брати до рук зброю. 

Таке прохання вони озвучили на особистій зустрічі з прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем у Києві, передає офіційний сайт Всеукраїнської Радою Церков і релігійних організацій України. Офіційної реакції уряду на таку пропозицію наразі немає. 

"Україні потрібен практичний механізм для реалізації конституційної гарантії на альтернативну (невійськову) службу для віруючих, чиї релігійні переконання не дозволяють брати до рук зброю. Замість кримінального переслідування таких віруючих, буде доцільним залучити їх до роботи з підсилення обороноздатності держави за межами військових формувань", - йдеться у повідомленні ВРЦіРО. 

Духовні лідери різних конфесій сходяться на тому, що не можна змушувати людину стріляти та убивати, якщо вона, за своєю вірою, не готова до цього. Натомість такі віряни з радістю служитимуть Україні на будівельних роботах, у гуманітарних та медичних пунктах, на оборонних підприємствах чи де інше, наближуючи перемогу над ворогом. 

Права на альтернативну службу для своїх вірян просили духовні лідери Ради, до якої входять представники: 

  • Православної Церкви України
  • Української Греко-Католицької Церкви
  • Римсько-Католицької Церкви в Україні
  • Всеукраїнського Союзу Церков євангельських християн-баптистів
  • Української Церкви Християн Віри Євангельської
  • Церкви адвентистів сьомого дня в Україні
  • Української Християнської Євангельської Церкви
  • Української Євангельської Церкви
  • Української Лютеранської Церкви
  • Німецької євангелічної лютеранської церкви України
  • Духовного управління мусульман України
  • Духовного управління мусульман Автономної Республіки Крим
  • Об'єднання іудейських релігійних організацій України
  • Українського Біблійного товариства.

Конституція України гарантує свободу віросповідання 

За законом, кожен чоловік у віці від 18 до 60 років зобов'язаний захищати Україну від агресора - це правило закріплено у Конституції країни. Водночас стаття 35 гарантує право кожної людини на свободу світогляду і віросповідання. Керуючись цією статтею, в нашій країні передбачили альтернативну службу військовій. Той, хто не може взяти до рук зброю з релігійних мотивів, має право проходити її інакше, на мирних об'єктах. 

Однак, в умовах воєнного часу Закон про альтернативну службу в Україні не працює. Юристи пояснюють, що, за законодавством України, альтернативна служба стосується строкової військової служби. А замінити нею військову службу під час мобілізації не можна, бо це - різні юридичні поняття. Власне цей момент і просять узгодити лідери церков, які звернулись до Кабміну. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube