У Раді запропонували, що робити з мобілізованими, які не прагнуть їхати на фронт
У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, який передбачає внесення змін у процес мобілізації в Україні. Він пропонує мобілізовувати військовозобов'язаних не тільки на фронт, а й на роботи, що мають оборонний характер. Фактично, у разі прийняття проєкту, мобілізовані, що не хочуть відправлятися на фронт, будуть задіюватися в громадських роботах на користь держави.
Автором проєкту закону за номером 9566 "Про внесення змін до Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" є народний депутат від партії "Слуга народу" Григорій Мазурашу. На його думку, гідний захист країни можуть забезпечити тільки вмотивовані громадяни, а ті, хто не хочуть воювати, тільки демотивують товаришів по службі.
"Намагання примусом і погрозами мобілізувати громадян на військову службу негативно позначається на економіці, призводить до непотрібної соціальної напруги, а також створює приємне для ворогів враження, ніби в Україні не вистачає сміливих патріотів, які готові захищати Вітчизну зі зброєю в руках", – йдеться у пояснювальній записці.
Натомість якщо українців, які не бажають йти на фронт, залучити до робіт оборонного характеру, то це позитивно позначиться на економіці країни, що дуже важливо в умовах воєнного стану.
На думку Мазураша, такий підхід до мобілізації значно знизить кількість ухилянтів й дозволить представникам військкоматів працювати сконцентрувати свою увагу на тих українцях, які дійсно готові виконувати бойові завдання.
"Це реалістичний, мудрий і прагматичний підхід, який неминуче дасть комплексний позитивний ефект і дозволить нам бути сильнішими у протистоянні проти рашистської агресії. У народі це називають "мобілізацією здорового глузду", – зазначив нардеп.
Мобілізація в Україні
В Україні подовжено воєнний стан та загальну мобілізацію до 15 листопада 2023 року. Під призов до армії підпадають чоловіки у віці від 18 до 60 років, у яких немає проблем зі здоров'ям. Також законом встановлено перелік громадян, які можуть отримати відстрочку від служби у лавах ЗСУ.
Повістку можуть вручити де завгодно, навіть у кафе чи на робочому місці. Проте здебільшого їх роздають на вулицях. За словами представника ТЦК, якщо перестати їх видавати на вулицях, то мобілізація зірветься.
Для тих, хто ухиляється від служби в армії, передбачене покарання. Адміністративне становить від 51 до 119 гривень або від 3400 до 5100 гривень. Кримінальне покарання – від 3 до 5 років позбавлення волі, а військове ще суворіше.
Раніше Інформатор писав, що в Україні почастішали випадки жорсткого вручення повісток. Також повідомляли, як оскаржити незаконний призов до армії.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.