Гетманцев допомагав Дубінському розхитувати обороноздатність України - журналістське розслідування

Данило Гетманцев дав зелене світло законопроєкту Олександра Дубінського про скасування військового збору, але ВР його не схвалила

Данило Гетманцев, Олександр Дубінський
Олександр Дубінський та його колега Данило Гетманцев. Фото з інстаграму Дубінського

Журналісти-розслідувачі сайту Texty встановили, що Данило Гетманцев допомагав Олександру Дубінському, якому інкримінують державну зраду та тримають під вартою, розхитувати оборону України. Йдеться про законопроєкт щодо скасування військового збору. Чотири роки тому Дубінський ініціював його, а його шеф, голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Верховної Ради Гетманцев, підтримав і дав зелене світло цьому документу. 

У статті йдеться про зв'язки Дубінського та його співпрацю з іншими політиками. Одним із фігурантів розслідування є Гетманцев.

"Можливо, це не зовсім дружба, але точно йдеться про більш-менш успішну співпрацю", - пишуть автори про стосунки між Данилом Гетманцевим та Олександром Дубінським.

Вони нагадують, що у 2019 році Олександр Дубінський працював на посаді заступника голови Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Верховної Ради. Головою цього комітету як тоді, так і зараз, депутат від “Слуги народу” Данило Гетманцев.

У жовтні 2019 року нардеп Дубінський виступив з ініціативою про скасування введеного ще з 2014-го військового збору, кошти з якого спрямовувалися на підвищення обороноспроможності країни. Про це написали чи не всі російські пропагандистські видання. Вони тішились, що нардеп з України "закликає до миру" і схвалювали, як народний обранець послаблює обороноздатність України.

Але Гетманцев, який вигризає з людей кожну копійку на податки, в урізанні оборонного бюджету України не побачив нічого поганого. Він цей законопроєкт підтримав як голова комітету і пропустив далі, для голосування у парламенті. 

"Здається, нікого не насторожило. Як і профільний комітет та його голову Данила Гетманцева, які дали зелене світло цим ініціативам, схваливши законопроєкт.  Верховна Рада, на щастя, за ці зміни до закону так і не проголосувала", - пишуть журналісти. 

Також ці двоє панів спільно попрацювали над законопроєктом № 4638, що передбачав скасування штрафів за порушення права на отримання послуг українською мовою. Вони зареєстрували його у січні 2021 року.

"Гетманцев не просто не залишився в цій ситуації осторонь, а й, як і Дубінський, активно коментував необхідність ухвалення згаданого законопроєкту. Бо це, бачте, мало зменшити тиск на бізнес", - іронізують розслідувачі. 

Вони наголошують, що насправді тут питання значно глибше, ніж просто співпраця народних депутатів. Адже Дубінському висувають серйозні обвинувачення. То ж, за логікою, як Гетманцев, так і комітет, який він очолює, мали б перевірити слідчі органи. 

"В умовах підозри про роботу на ворожу розвідку заступника голови парламентського комітету виникає дуже багато запитань щодо діяльності самого комітету, його рішень та допуску до конфіденційної інформації. На жаль, керівництво комітету поки що ніяк не коментує цю справу", - йдеться у розслідуванні. 

Друг Гетманцева Буратіно - за ґратами 

Нагадаємо, 14 листопада, Печерський районний суд Києва у закритому режимі обрав запобіжний захід для нардепа Олександра Дубінського. Засідання завершилось близько 3:00 годині ночі. Нардепа залишили під вартою 60 діб без можливості внесення застави.

Його підозрюють за кількома статтями та інкримінують державну зраду.  Андрій Костін підписав йому повідомлення про те, що той, ймовірно,  брав участь у злочинній організації, яку створили російські спецслужби. Вона займалась розхитуванням суспільно-політичної ситуації в Україні та дискредитацією вищого військово-політичного керівництва. Дубінський начебто мав позивний Буратіно. 

Але він не визнає себе винним. Каже, що справа проти нього сформували на Банковій за його критику влади. А СБУ та судді нібито керуються наказами з Офісу президента України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube