Новий законопроєкт про ЄСВ, який Гетманцев розробив у компанії з Безуглою та Третяковою, вже розкритикували у Верховній раді, але його підтримує Мінфін
У Верховній раді незабаром розглянуть законопроєкт, яким пропонують від 2024 року передати адміністрування єдиного соціального внесу від державної податкової служби до Пенсійного фонду. Його автори - народні депутати Данило Гетманцев, Мар'яна Безугла та Галина Третякова. У ВР ініціативу Гетманцева вже піддали гострій критиці, адже вони ускладнюють життя бізнесу, а головне - створюють колізії у чинному законодавстві.
Про це у Telegram повідомила нардепка Ніна Южаніна, голова Комітету ВР з питань податкової та митної політики. Вона назвала законопроєкт половиною кроку від помилки.
"Звернула увагу, що найближчим часом у Верховній Раді розглядатиметься в першому читанні законопроєкт 9569 авторства Третякової, Безуглої, Гетманцева, яким пропонується з 2024 року передати адміністрування ЄСВ від ДПС до Пенсійного фонду. Як на мене дивно, що у Мінфіні законопроєкт підтримують. І при цьому вважають, що він повинен розглядатися в комплексі із пов’язаними 9570 (подання щомісячної звітності про нарахування ЄСВ до Пенсійного фонду) і 9571 (про встановлення адмінвідповідальності за перешкоджання працівникам Пенсійного фонду, Фонду страхування… на випадок безробіття у проведенні перевірок) - чого порядком денним наразі не передбачено", - написала вона.
Южаніна нагадала, що дискусії про доцільність повернення функцій адміністрування ЄСВ Пенсійному фонду тривають, відколи їх було передано ще Міністерству доходів і зборів з 1 жовтня 2013 року. Але врешті депутати сходяться на тому, що цього не потрібно робити.
"У нас із 2021 року діє об’єднана квартальна звітність із ЄСВ, ПДФО і ВЗ. Виправити цю помилку, яка під виглядом спрощення життя для бізнесу тільки все ускладнила і призвела до проблем із нарахуванням за лікарняними листками, перерахунком пенсій, у владі не поспішають. 6 вересня 2022 року прийнято за основу законопроєкт 6120, який змінює період подання платниками звітності з ЄСВ і ПДФО з квартального на місячний. І так ця законодавча ініціатива й підвисла", - пояснила вона.
Южаніна зауважує, що, замість того, щоб привести законодавство в порядок, за ініціативою Гетманцева починають усі ці норми об'єднувати, роз'єднувати й зовсім трішки виправляти. Адже це все ускладнює роботу бізнеса.
"Можна спочатку розібратися, а потім діяти? Ну, знову ж на пів кроку від помилки", - пише депутатка.
Нещодавно Гетманцев ініціював спеціальний режим оподаткування доходів для однієї з категорій самозайнятих осіб: кур'єрів, таксистів, майстрів манікюру, перукарів та репетиторів. Нововведення торкнеться понад 500 тисяч українців у 20 сферах діяльності, їм прийдеться платити 6% податку.
Також нардеп запекло рекомендував нардепам ухвалити законопроект №10101, щоб змінити правила для грального бізнесу. По суті йдеться про перетворення лотереї на казино - і Гетманцеву це вигідно.
Нагадаємо, раніше на сайті Верховної Ради з’явилась петиція про звільнення Данила Гетманцева. Автор петиції зазначає, що Гетманцев у ручному режимі керує Державною податковою службою, що призводить до знищення легального бізнесу. Також нещодавнє соцопитування показало, що Данило Гетманцев своєю діяльністю завдає найбільшої шкоди рейтингу влади. Його не хоче бачити в українському політикумі приблизно третина українців.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.