"Буратіно" на службі у гру рф, Коломойського та "регіоналів": що відомо про нардепа Дубінського, який зараз сидить у СІЗО

Читать на русском

Підозрюваний у держзраді нардеп за свою карʼєру встиг втрапити в безліч скандалів, повʼязаних з корупцією та відверто антиукраїнською діяльністю. Інформатор згадує найгучніші з них

Читать на русском
Дубінський
Починав парламентар з продажу мобільних телефонів на ринку в Києві

Підозрюваний у держзраді нардеп за свою карʼєру встиг втрапити в безліч скандалів, повʼязаних з корупцією та відверто антиукраїнською діяльністю. Інформатор згадує найгучніші з них

Народний депутат Олександр Дубінський ще щонайменше 60 діб перебуватиме у СІЗО. Таке рішення ухвалив Печерський суд Києва через підозру у державній зраді, про яку політику повідомили напередодні. Слід зазначити, що скандал з ймовірною роботою парламентаря на російські спецслужби не є єдиним в його біографії.

"Відзначився" Дубінський і публікацією "джинси", і підтримкою УПЦ МП, і навіть дискредитацією Революції Гідності на замовлення регіонала Олександра Клименка. Інформатор згадує найбільш ганебні події за участі поки що чинного парламентаря.

Дубінський та медійний шантаж в інтересах Коломойського

Свою журналістську карʼєру Дубінський почав у 2004 році, не маючи ані досвіду, ані відповідної освіти. Інженер-електрик за фахом до цього продавав мобільні телефони на радіоринку на Караваєвих дачах в Києві. У 2004-2009 роках він працював у газеті "Економічні" відомості" (у різні роки володіли Сергій Тигіпко та Сергій Тарута), потім став головним редактором журналу Weekly.ua. З 2009 року вів блог на сайті "Української правди". Вже багато років редакція видання застерігає читачів, що Дубінський "виконує своїми постами певні завдання".

Дубінський

Вже у 2010 році Дубінський став креативним продюсером департаменту журналістських розслідувань на каналі олігарха Ігоря Коломойського "1+1". Серед його творінь - програми "Українські сенсації" та "Секретні матеріали". З 2014-го року журналіст став ведучим своєї програми "Гроші", яку презентували глядачам як серію розслідувань про зловживання влади та корупційні схеми. 

Саме на каналі Коломойського Дубінський набув статусу "медіакіллера", або людини, яка займається чорним піаром. Окремі випуски його програм виглядали як політичні замовлення - іншими словами, "джинса". Зокрема, програми Дубінського звинувачували пʼятого президента Петра Порошенка у вбивстві рідного брата, ексочільниця Нацбанку Валерію Гонтареву в алкоголізмі, а колишню виконуючу обовʼязки міністра охорони здоровʼя Уляну Супрун - у реформі, яка "вбиває українців". Також в цих програмах ексочільниці міністерства надали прізвисько "доктор смерть".

"Гроші" також звинувачували Супрун в тому, що посадовиця нібито виводить кошти через громадську організацію, яка працює на гроші української діаспори. Однак виявилося, що свої твердження проект Дубінського підкріплював фейковими документами без деталей. У 2019 році Супрун подала до Дубінського позов про захист честі з вимогою спростувати дезінформацію. Однак суд не задовільнив позов посадовиці.

"Коли Сашко став ведучим, ми знали, що він сидить на "заказусі". Є програма, яка виконує свої завдання, а є Дубінський, якому безпосередньо без Ткаченка (гендиректор 1+1 у 2008-2019 роках) прилітають замовлення та окрема зарплата від Коломойського. Найгучніші розслідування, очевидно, були злиті службою безпеки Привату", - розповідав колишній співробітник каналу виданню Liga.net.

Також, за даними ЗМІ, Дубінський міг приходити до банкірів і пропонувати їм заплатити $5000 за невихід компрометуючих сюжетів про них. Тобто фактично журналіст на зарплаті у Коломойського займався медійним шантажем.

Не Дубінський а "Буратіно": співпраця зі спецслужбами рф

Однак одним з найбільших скандалів, в який втрапив Дубінський, повʼязаний з "плівками Деркача". У 2019-2020 роках тодішній "слуга народу" разом з нардепом Андрієм Деркачем поширювали фейки про нібито зовнішнє управління Україною з боку США. Для цього вони навіть провели пресконференцію, на якій розповсюдили дезінформацію про родину Джо Байдена, тодішнього кандидата в президенти Сполучених Штатів, та її участь в корупційних схемах в Україні.

У 2021 році США запровадили персональні санкції проти Дубінського і Андрія Деркача. Американці звинуватили обох у втручанні у президентські вибори в США 2020 року. Дубінського у Штатах назвали "частиною пов’язаної з росією мережі іноземного впливу". Через кілька днів після введення санкцій YouTube заблокував канал Дубінського. А потім нардепа виключили із фракції "Слуга народу".

"Дубінський, який працює разом із Деркачем в українському парламенті, приєднався до Деркача на пресконференціях, покликаних запровадити ці та інші хибні наративи та очорнити кандидатів у президенти США та їхні сім'ї", - йшлося у пресрелізі мінфіну США.

У понеділок, 13 листопада, генеральний прокурор України Андрій Костін підписав повідомлення про підозру у державній зраді народному депутату Дубінському та чотирьом іншим особам. Слідство встановило, що він входив до складу злочинної організації, яке сформувало головне управління генштабу збройних сил росії (відоме як гру). Це угруповування, на думку правоохоронців, займалась розхитуванням суспільно-політичної ситуації в Україні та дискредитацією вищого військово-політичного керівництва.

Також, за даними слідства, росіяни дали Дубінському позивний "Буратіно". Це може вказувати на те, що навіть його "працедавці" з ворожої Україні рф були про нього не надто високої думки. 

Також підозри отримали той самий Деркач і експрокурор України Костянтин Кулик, які виявилися агентами російських спецслужб. Наразі Дубінський знаходиться у СІЗО без альтернативи внесення застави у рамках запобіжного заходу, обраного Печерським судом Києва.

Дубінський захищає УПЦ МП

У березні 2023 року Дубінський звинуватив чинну владу в "гоніннях" на УПЦ Московського патріархату. Українські правоохоронці безліч разів викривали ченців УПЦ МП у роботі на росію, що й стало причиною, через яку зараз розглядається законопроект про заборону її діяльності на території України. Однак в одному зі своїх відео, присвячених цій темі, політик не звернув на це уваги.

Дубінський

Натомість Дубінський заявив, що українська влада начебто займається "репресіями" проти священнослужителів. Він навіть порівняв тодішнього міністра культури Олександра Ткаченка з наркомом СРСР Миколою Єжовим, який у 30-х роках 20 століття займався репресіями проти церкви.

"У СРСР був такий нарком Єжов, який займався репресіями проти священнослужителів: знищеннями священнослужителів, парафіян, підривами соборів. Ось міністр Ткаченко, який сьогодні займається виселенням одних представників православ'я та заселенням у церкви інших представників православ'я, ось це наш такий дрібний український Єжов, у моєму розумінні", - сказав парламентар.

Дубінський поширював кремлівське ІПСО

Дубінський неодноразово вдавався до поширення фейків про Україну. При цьому він посилався на ресурси, звʼязок яких з Кремлем був вже викритий українськими правоохоронцями. Зокрема, мова йде про телеграм-канали "Резидент" та "Легитимний", відомі своїми незграбними постами з хештегами "#слухи", "#раскладка" та "#инсайд".

Дубінський

Зокрема, Дубінський репостив у свій телеграм-канал дописи від цих ресурсів, в яких спалах коронавірусу на Харківщині називали "штучною істерикою". Також там багато йшлося про "інформаційну кампанію" проти Дубінського. Й звісно більшість матеріалів автори писали з посиланням на фейкові "джерела на Банковій" чи в інших владних кабінетах.

В серпні рух "ЧЕСНО" опублікував дослідження, згідно з результатами якого Дубінський репостив інформацію з проросійського "Резидента" 86 разів. Також серед великих поціновувачів ворожих телеграм-каналів, за даними розслідувачів, були "слуги" Максим Бужанський та Данило Гетманцев. 

Після публікації матеріалу "ЧЕСНО" Дубінський видалив зі свого телеграм-каналу численні з проросійських ресурсів. Чому саме нардеп вирішив так зробити він не пояснив.

Робота Дубінського на Клименка та фейки про "повій на Майдані"

У жовтні 2020-го журналісти Bihus.info повідомили, що Дубінський під час Євромайдану займався створенням фейків про протести на замовлення найближчого оточення ексміністра доходів і зборів Олександра Клименка. Зокрема, розслідувачі отримали доступ до листування Дубінського 2013−2014 років щодо планування заходів з дискредитації Євромайдану.

Зокрема виявилось, що це саме Дубінський створив фейк щодо "повій на Майдані" з метою зобразити Революцію Гідності як центр розпусти. При чому в переписці Дубінський назвав і цінник розгортання такої кампанії з дискредитації - $500 000 + $100 000 на непередбачені витрати.

Дубінський підтвердив, що досі користується поштою, який фігурує у розслідуванні. Однак водночас він заперечив, що обговорював кампанію проти Майдану в інтересах Клименка.

Дубінський проти боротьби з корупцією

У жовтні 2019-го року Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) відкрила провадження за фактом можливого отримання хабарів 11-ма нардепами. За даними САП, вони нібито отримали по $30 тис. "за голосування проти законопроєкту про ліквідацію корупційних схем під час оцінки об'єктів нерухомості на засіданні комітету".

Серед тих, хто голосував проти, був і Олександр Дубінський. Нардеп відкинув звинувачення і навіть висловив готовність пройти поліграф. "Детектор брехні" начебто засвідчив правдивість тверджень політика.

Однак на цьому підозри в перешкоджанні антикорупційній діяльності не закінчилися. І повʼязані вони з тим, як голосував нардеп за ті чи інші законопроекти. Наприклад, у квітні 2020 року Дубінський вніс 1199 правок до ухваленого в першому читанні "антиколомойського закону". Нагадаємо, що мета цього законопроекту полягала в тому, щоб не дати Коломойському повернути "ПриватБанк". Зараз олігарх знаходиться у СІЗО через підозру у відмиванні і виведення коштів через систему банку. 

Дубінський

Також у квітні 2020 року Дубінський став автором близько тисячі поправок до законопроєкту про боротьбу із "законодавчим спамом". А у травні 2020-го був ініціатором подання депутатів до Конституційного Суду щодо визнання призначення директора НАБУ Артема Ситника неконституційним.

У листопаді 2020 року Олександр Дубінський заблокував ухвалення проєкту закону, який мав відновити скасовані Конституційним судом пункти антикорупційного законодавства, зокрема, повернути кримінальну відповідальність за недостовірні відомості у деклараціях про доходи чиновників.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.