“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
На вартість продуктів впливає і те, звідки вони були привезені
В Україні спостерігається зниження вартості пального. Це означає, що послуга логістики стає трохи дешевшою. Відповідно ціни на товари в магазинах також повинні знизитися, зокрема на продукти.
Про це в ефірі "1+1" розповів економіст Олег Пендзин. Для того, щоб доставити товари до точок їхнього збуту, необхідно використовувати заправлений пальним транспорт. На це витрачається логістична компанія, постачальник або замовник, який потім повертає витрачену суму. Щоб замовнику не піти в "мінус" і мати хоч якийсь прибуток для здійснення наступних закупівель, йому потрібно тримати ціни на такому рівні, який покриватиме всі вище описані витрати. Коли на початку весни минулого року в Україні стався дефіцит пального, а потім його подорожчання, ціни на продукти та інші товари широкого вжитку також змінилися. І продавці це пояснювали саме здорожчанням бензину чи дизелю.
"Доля пального в собівартості продуктів є невеликою - 2-3% іноді може до 5%. У межах цієї цифри зниження вартості пального навіть на 2-3 гривні дасть загалом 0,1-0,2 відсоткових пункти. Це жодним чином не відіграється на ціні, тому що весь час ростуть інші складові собівартості", - пояснив Пендзин.
Він також додав, що коли зменшується один пункт, проте збільшується решта з них, то єдине, що можна побачити на прилавках, це повільніше зростання цін. Крім того, на вартість продуктів впливає і те, звідки вони були привезені. У період з лютого по травень Україна імпортувала багато овочів і фруктів до початку власного сезону з Туреччини. Проте через землетрус імпортерами можуть стати інші країни. Експерт заспокоює, що у зв'язку з цим навряд чи зміняться ціни на популярні овочі та фрукти.
"Давайте будемо відвертими. У продавця завжди буде бажання продати дорожче, але чи буде в покупця бажання придбати дорожче? Туреччина не одна виробляла, і якщо справді будуть проблеми з постачанням з Туреччини, цей ринок швидко займуть представники інших країн - Польща, країни Балтії", - каже Пендзин.
Ціни не зможуть різко зрости у лютому в декілька разів, такий варіант буде можливий, якщо в Україні повністю зникне якийсь вид продуктів, що навряд чи може статись. Разом з тим аналітик Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ) Максим Гопка не виключає, що можуть дещо зрости ціни на овочі, якщо виникнуть проблеми з імпортом цього виду товару. Також він зауважив, що якщо початок та загалом березень буде теплим, то багато видів продуктів можуть змінитись в ціні, або стабілізуватись, як, наприклад, овочі, оскільки впливатиме сезонний чинник. За прогнозними оцінками науковців Інституту аграрної економіки, до кінця лютого 2023 року очікується зростання цін на овочі до 5–7%. Як зміняться ціни у лютому на різні категорії товарів ми писали тут.
Раніше ми писали, що буде з цінами на яйця у 2023 році. Також читайте, що буде з цінами на пальне цієї весни.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.