Очевидно, коли Трамп поговорить з Путіним, для нього стане зрозумілим, що з РФ немає сенсу домовлятись про щось. І що треба просто трошки ще додати спроможності Україні нанести мілітарні поразки Росії
Пісня заснована на реальних подіях. Черговий актуальний гумористичний шедевр Богдана Процишина, цього разу за будь-яким романом Михайла Булгакова.
На ринок молочних продуктів в Україні теж відчутно вплинула війна
В Україні молочна продукція може подорожчати приблизно на 3-4%. Річ у тому, що з початком повномасштабного вторгнення росіяни розстріляли десятки тисяч корів і знищили ферми. Відповідно зменшилося виробництво.
Про це повідомив член Аграрного Комітету Верховної Ради Дмитро Соломчук. За його словами, відключення світла через обстріли також грає свою роль.
На відновлення підприємств та виробництва молока фермерам потрібен час. Обсяг виробництва нарощується поступово.
"Основною причиною подорожчання молочних продуктів в Україні є те, що ця галузь була розвинена у Сумській, Чернігівській та Харківській областях. З початку війни росіяни розстріляли більшу частину корів, ферм і тому зменшився обсяг виробництва. Стада нарощуються у безпечних місцях, але на це потрібен час", - сказав Соломчук.
За словами Соломчука, відключення світла через обстріли також грає свою роль. Адже використання генераторів є витратним.
"Тому може бути подорожчання на 3-4%", - зазначив Соломчук.
Він повідомив, що має велике значення, у якого виробника купують товар. Йдеться про локального чи національного.
"Якщо локальний виробник постачає у власні та маленькі магазини, то він не має витрат на логістику. Він завжди дасть кращу ціну, ніж національний виробник, якому потрібно робити доставку через 5-6 областей", - резюмував Соломчук.
За даними "Асоціації виробників молока", середня ціна на молоко питне 2,5% жирності станом на 1 лютого становила 40 гривень 74 копійки, що на 66 копійок (1,62%) вище, ніж за аналогічний період січня. В порівнянні з минулим роком ціна збільшилася на 16,17%. Тим часом такі нішеві продукти на полицях супермаркетів, як ультра пастеризоване молоко жирністю 6% та молоко із жирністю 0% мали різнонаправлені тренди: перше подешевшало до 61 гривні 56 копійок, що на 1 гривню 24 копійок (2%) нижче ніж в січні поточного року (хоча в річному розрізі зростання ціни склало 11,66%), а знежирене молоко – подорожчало на 83 копійки або 2,04% в порівнянні з початком січня і коштувало на початку лютого 40 гривні 87 копійок. Спред 72,5% подорожчав на 1,7%. Середня ціна на даний продукт на початку лютого склала 192 гривні 36 копійок. Дорожчають тверді сири і вершкове масло. Ціни на молочні продукти в Україні штовхає вгору інфляція. За даними Держстату, зростання споживчих цін у січні 2023 року прискорилося до 0,8% за місяць порівняно з 0,7% у грудні та листопаді 2022 року. Базова інфляція в Україні в січні 2023 року склала 23,3% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. В таких умовах доцільно знизити ставку ПДВ для виробників молочної продукції до 10% або й 7%, щоб кінцева ціна на поличці не відчула цих впливів, а сири, вершкове масло та інші молочні продукти залишалися доступними для українських споживачів.
Раніше ми писали, що буде з цінами на яйця у 2023 році. Також читайте, як зміняться ціни на продукти у лютому 2023.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.