Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Американські, данські та румунські навчальні центри можуть підготувати обмежену кількість українських пілотів F-16, що є проблемою
Ефективно використовувати винищувачі F-16 у майбутньому Україні завадять декілька чинників. Зокрема, це обмежені можливості країн-союзників з підготовки пілотів. Також для ефективної роботи цих військових літаків ЗСУ мають отримати їх у великій кількості та знищити чимало систем ППО на території Росії.
Про це заявили аналітики Інституту вивчення війни (ISW), посилаючись на Politico. Зазначається, що американські, данські та румунські навчальні центри можуть підготувати обмежену кількість українських пілотів F-16. Проблемою став брак доступних місць для навчання військових у тренувальних центрах.
Як пояснили експерти, повноцінна ескадрилья з 20 літаків потребує 40 пілотів. Однак Україна матиме таку кількість спеціалістів лише наприкінці 2025 року. До того часу українська армія не зможе максимально ефективно використовувати усі отримані винищувачі.
"Для максимально ефективної підтримки наземних операцій, Повітряні сили ЗСУ мають знищити достатню кількість засобів ППО на території Росії за допомогою ракет дальнього радіуса дії, підготувати достатню кількість пілотів F-16, а також отримати своєчасну поставку і достатню кількість літаків цього типу", - йдеться у звіті ISW.
Як у травні повідомило видання The Standard, посилаючись на високопоставлене військове джерело, поставки перших винищувачів F-16 в Україну будуть влітку цього року. Точна дата не розголошується з міркувань безпеки.
Про те, що винищувачі F-16 попадуть в Україну вже цього літа, заявляла й міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен в інтерв'ю LRT. Вона наголосила, що поставки літаків уже готова почати Данія. Проте для успішного прийому та експлуатації F-16 українській стороні необхідно підготувати відповідну інфраструктуру. Це охоплює не тільки технічні моменти, а й навчання пілотів і технічного персоналу.
Президент України Володимир Зеленський вважає, що перші отримані Україною винищувачі F-16 не відіграють ключової ролі на фронті. Бо, за його словами, спочатку їх передадуть не так багато.
В США вже завершила навчання на американських винищувачах F-16 перша група пілотів Повітряних сил Збройних сил України. Тепер пілоти відправляються на додаткову підготовку до Європи. А у Нідерландах українські військові завершили навчання з обслуговування F-16.
Водночас Україна закликала США та країни ЄС пришвидшити підготовку пілотів ЗСУ на F-16. А в Повітряних силах розповіли, скільки літаків потрібно ЗСУ для паритету з РФ.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.