“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Володимир Зеленський очікує перші винищувачі у 2024 році, проте він не очікує, що вони відіграють основну роль на фронті
Президент України Володимир Зеленський висловив думку, що перші отримані Україною винищувачі F-16 не відіграють ключової ролі на фронті. За його словами, спочатку їх передадуть не так багато. Президент також додав, що Україна очікує винищувачі у 2024 році.
Про це Зеленський розповів в інтерв'ю AFP. Втім, за його словами, майбутнє отримання Україною перший F-16 - це буде перший крок.
"В цьому році (надішлють пергі винищувачі, - ред.). Перші (F-16, - ред) не зіграють ролі ключової. Нам треба також до всього ставитися справедливо і з розумінням. Перші не зіграють, тому що їх кількість буде недостатня. Але це перші кроки", - сказав президент.
Україна планує отримати перші винищувачі F-16 цього літа, що значно посилить Повітряні сили країни й допоможе здобути перевагу у повітрі. Хоча точна дата постачання не розголошується з міркувань безпеки, у Нідерландах вважають, що літаки мають прибути до України протягом кількох тижнів, до червня-липня. Однак перед прийманням літаків Україна повинна підготувати відповідну інфраструктуру та персонал, що включає навчання пілотів і технічного персоналу.
Рішення про постачання F-16 було ухвалене вже у 2022 році. Наразі Україна залишається в очікуванні цих літаків.
Нагадаємо, в інтерв'ю AFP також розповів про необхідність стабілізації фронту та зупинки наступу Росії як передумову для нового контрнаступу Збройних сил України (ЗСУ). Він зауважив, що наступ російських військ на Харківщині є лише першою хвилею атаки, але не назвав конкретних строків для початку контрнаступу. Відповідаючи на запитання про можливість нового наступу Росії на Київ, Зеленський зазначив, що сил та зусиль Росія наразі не має.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.