В ISW пояснили, яку проблему можуть мати ЗСУ з винищувачами F-16

Читать на русском

ЗСУ будуть змушені постійно зважати на дозвіл використання західної зброї

Читать на русском
Винищувачі F-16
Яку проблему можуть мати ЗСУ з винищувачами F-16

ЗСУ будуть змушені постійно зважати на дозвіл використання західної зброї

Відсутність єдності у питанні використання західного озброєння для протидії російським окупантам може викликати чималі перешкоди та проблеми для ЗСУ. При плануванні своїх військових операцій чи завдань Сили оборони будуть доволі обмежені та не зможуть оперативно реалізовувати їх, оскільки не всі країни погоджуються на використання винищувачів F-16 для ударів по РФ.

До такого висновку дійшли аналітики Інституту вивчення війни (ISW) у новому звіті. Фахівці кажуть, що на Заході не має єдності у питанні використання винищувачів F-16. 

Бельгія проти

Приміром, бельгійський прем'єр-міністр Александр Де Кроо заявив, що військові зможуть використовувати винищувачі F-16 від Бельгії лише на території України, або на тимчасово непідконтрольних Києву землях. Позиція Бельгії щодо ймовірного застосування літаків для ударів по РФ невизначена, чіткого дозволу немає.

Нідерланди не проти

Водночас у Нідерландах повністю дозволили бити їхніми винищувачами по РФ. Йде мова про дозвіл застосовувати літаки у небі над Росією і для ударів по РФ. Міністр оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен підтвердила, що жодних перепон у цьому питанні немає, якщо Україна дотримуватиметься положень ст. 51 Статуту ООН та міжнародних гуманітарних вимог. 

Відповідно до ст. 51 Статуту ООН Україна має право на самооборону. Посилаючись саме на цей документ, держави нагадують, що у разі нападу на члена ООН країна, на яку напали, має право оборонятися. 

В ISW наголошують, що відмінності у питаннях використання F-16 сковують дії ЗСУ. Військові будуть змушені постійно стежити за тим, які літаки можна використовувати, а які - ні. Своєю чергою це значно вплине на планування та реалізацію військових операцій у небі. 

Обмеження зняті

Варто нагадати, що 31 травня цього року президент США Джо Байден дозволив Україні використовувати американську зброю для ударів по цілях у Росії, яка атакувала українське місто Харків. Про це повідомив держсекретар Ентоні Блінкен. Останніми тижнями Київ звернувся до Вашингтона за таким дозволом. Водночас дозвіл є обмеженим, і на більшість військових цілей РФ на її території заборона все ще діє.

Також міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський підтвердив, що щодо використання зброї, яку Польща постачає в Україну, немає обмежень на її використання.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.