Соціологи радять президенту України підтримувати на високому рівні комунікацію з громадянами та відзначають особливу думку східних регіонів країни щодо політики голови держави
Кількість українців, що довіряють голові держави, знизилася до 59%. Ще 37% не довіряють Володимиру Зеленському. Такі дані навів 14 жовтня Київський міжнародний інститут соціології (КМІС). Відзначається, що цей рівень недовіри є рекордним з початку війни.
Опитування КМІС проводилося з 20 вересня по 3 жовтня 2024 року. Відзначається, що рівень довіри приблизно однаковий у всіх регіонах України. Лише на Сході він дещо нижчий, але й там Зеленському довіряють більш, ніж 50% опитуваних.
За даними соціологів, рівень довіри до президента невпинно знижується з початку війни. Так, ще у лютому 2024 голові держави довіряли 64% українців, у грудні 2023 - 77%. Проте це не антирекорд Зеленського за час його перебування на посту президента. Напередодні великої війни його рівень довіри складав лише 37%.
У КМІС відзначають: попри те, що Зеленському все ще довіряє більшість, його рейтинг став більш чутливим до коливань, зумовлених поточними рішеннями влади. Для збереження високого рівня довіри до президента у КМІС радять підтримувати прозору та щиру комунікацію із суспільством.
У серпні на сайті Національного демократичного інституту опублікували результати опитування щодо довіри до політиків та інституцій з боку українців. За їхніми даними, Силам оборони України довіряють 91% опитаних. При цьому жоден з респондентів не висловив недовіри українській армії. Натомість президенту України довіряють 45% опитаних. Він опинився на другій сходинці у рейтингу довіри українців.
Третє місце посіла Національна поліція - їм довіряють 39% опитаних. Не довіряють або повністю не довіряють 27% респондентів. Найнижчі показники довіри серед українців мають: Верховна Рада та політичні партії — 11% і 9% відповідно. Свою недовіру їм висловили 56% та 51% відповідно.
Раніше схоже дослідження проводив "Разумков центр", і за цим попереднім опитуванням Зеленський мав 53% довіри. Його рейтинг значно упав в порівнянні з близько 80% у 2023 році. Баланс довіри-недовіри до нього як до політика становить 16,0%. Водночас рейтинг довіри-недовіри до інституції президента становить 6,9%.
Нагадаємо, більша частина жителів України, а саме 57%, вважає, що Україні слід вступити в переговори з Росією, щоб мирним шляхом розв'язати війну, яку розпочала РФ. Загалом, кількість українців, які так вважають, зросла, порівняно з 2023 роком. Водночас більш ніж половина респондентів наполягають на поверненні всіх територій, які були під контролем України до 2014 року, включаючи Донбас і Крим.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.