Соціологи визначили, чому майже половина українців не вважає себе європейцями - опитування

З початком війни кількість тих, хто не ототожнював себе з Європою, стала нижчею порівняно з тими, хто дотримується протилежного погляду, відзначають дослідники центру ім. Розумкова: що заважає Україні бути частиною Європи

соцопитування
45% українців не відчувають себе європецями

Тільки половина українців (49%) відчувають себе європейцями. Це число зросло з початку повномаштабної війни. Низький рівень добробуту, тобто бідність, є найпоширенішою причиною, чому громадяни України не можуть називати себе європейцями.

Про це свідчать результати соціологічного опитування Центру Разумкова. Соціологи наголошують, що за останні 20 років з 36% до 49% зросло число українців, які відчувають себе європейцями. Водночас з 58% до 45% зменшилося число тих, хто себе європейцем не відчуває. Перед початком повномасштабної війни, у 2021 році, себе європейцями відчували 41% опитаних громадян України, не відчували - 49%.

опитування 1

Найголовнішою причиною, яка заважає українцями відчувати себе європейцями, є низький рівень добробуту (75%). Ще 41% опитаних наголосили, що причина - в соціально-культурних умовах життя, мовні бар’єри є проблемою для 38% респондентів. Серед інших причин:

  • "неєвропейська" свідомість (33%);
  • низький рівень культури, освіти (24%);
  • 24% респондентів вказали на відчуття себе представником іншої культури;
  • 6,5% опитаних вказали на релігійну належність;
  • 9% вказали на брак інформації про ЄС.

опитування 2

Окрім того, 32% українців вважають, що в політичному плані Україна є європейською країною. А от щодо географічного плану, то тут Україну європейською державою вважають 85 українців. Водночас лише 26% респондентів вважають, що Україна є європейською державою в соціальному аспекті та ще 18% - в економічному аспекті.

опитування 3

Попередні опитування українців

Як йдеться в літньому дослідженні Gradus Research, більшість українських біженців (64%) збираються повернутися в Україну, бо не змогли адаптуватися до життя в нових країнах. При цьому, точних термінів повернення на Батьківщину вони назвати не можуть. Щодо виїзду з України, то головна причина такого рішення полягає у безпеці.

Також соціологічні опитування вказують на стійку тенденцію зростання толерантності українського суспільства до ЛГБТ+ спільноти. Останні дослідження засвідчили, що понад половина українців підтримують легалізацію цивільних партнерств для представників ЛГБТ+. Крім того, більшість опитуваних висловилися за забезпечення рівних прав для всіх громадян, незалежно від їхньої орієнтації та гендерної ідентичності.

Нагадаємо, опитування КМІС про легалізацію канабісу здивувало своїми результатами: виявилось, що найбільш схвально до легалізації канабісу віднеслись пенсіонери, а найменше узаконення канабісу підтримують 40-річні українці.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube