До захисту української енергетики підключать авіацію - Зеленський

Ухвалено рішення щодо посилення ППО в прикордонних і прифронтових регіонах

ТЕС, Володимир Зеленський, F-16, літак
Енергетична ставка 15 жовтня: Зеленський розповів, як Україна готується дл зіми та російських загроз для енергетиці

Україна готує енергосистему до зими з огляду на ключову обставину: її доведеться захищати від російських ракетних ударів. До прикриття енергооб'єктів буде залучено й авіацію. Про це сьогодні, 15 жовтня, повідомив президент України Володимир Зеленський за підсумками засідання ставки верховного головнокомандувача.

На ставці, яка була присвячена виключно енергетиці, за словами голоси держави, обговорювалася комплексна підготовка до зими. Пролунали доповіді всіх, хто залучений до процесу. Зокрема, доповідали представники Нафтогазу, Укренерго, міністерств енергетики, внутрішніх справ, розвитку громад та територій, Повітряних сил ЗСУ, обласних військових адміністрацій.

Президент заявив, що будуть забезпечуватись усі рівні захисту енергетичної інфраструктури: інженерний, засобами РЕБ та силами ППО. Активну участь братиме також українська авіація. Також на ставці ухвалили рішення щодо посилення ППО в прикордонних і прифронтових регіонах.

"Міністерство внутрішніх справ представило план заходів реагування на обстріли та оперативного відновлення пошкоджень. Триває робота зі створення розосередженої мережі когенераційних установок", - підсумував президент.

Нагадаємо, зазвичай опалювальний сезон в Україні починається 15 жовтня. Втім в містах країни ситуація з опаленням різна. Наприклад, У Києві, як повідомляють місцеві ЗМІ, 14 жовтня вже розпочався опалювальний сезон для лікарень, шкіл, дитячих садків та інших закладів соціальної сфери міста. Секретар Ради національної безпеки та оборони Олександр Литвиненко 15 жовтня заявив, що саме з початком опалювального сезону можна очікувати масованих російських ударів по енергетиці.

Взимку відключення світла можуть тривати до 12 годин

Якщо зима в Україні буде теплою, відключення електроенергії можуть бути тільки в пікові години. Та якщо температура опускатиметься нижче нульової позначки, без світла доведеться сидіти до 12 годин. Відповідний прогноз в інтервʼю "Українському радіо" озвучив головний науковий співробітник Національного інституту стратегічних досліджень Геннадій Рябцев. Говорячи про дефіцит генерації електроенергії в Україні, він зазначив, що взимку, на думку експертів, вона може становити від 4 до 5 ГВт.

За словами експерта, йдеться про приблизно третину або чверть тих обсягів генерації, які необхідні Україні в опалювальний сезон. Відповідно, приблизно стільки ж черг відключення електроенергії будуть застосовувати. Але це відбуватиметься, якщо буде мінусова температура.

Вже через кілька тижнів в Україні може виникнути надзвичайна ситуація через постійну руйнацію Росією енергетичної інфраструктури. Це може призвести до того, що ще більше українців будуть змушені залишити свої будинки й країну, тож у Європейському Союзі зростатиме кількість біженців, турбується високий представник ЄС із зовнішньої та безпекової політики Жозеп Боррель. Перебої можуть зрости до 20 години на день, вважає дипломат.

Втім, в Укренерго прогнозують, що Україна все ж таки може пережити зимові місяці взагалі без відключень світла або з мінімальними обмеженнями в пікові години споживання за умови плюсових температур. Якщо ж до країни прийдуть сильні морози, які триватимуть понад три дні, можуть бути запроваджені незначні обмеження. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube