Деякі землі Німеччини більше не хочуть приймати біженців з України

Читать на русском

Повідомляється, що тільки в землі Баден-Вюртемберг проживає вдвічі більше українських біженців, ніж у всій Франції

Читать на русском
Біженці з України
В Німеччині заявили, що інтеграція всіх біженців більше неможлива

Повідомляється, що тільки в землі Баден-Вюртемберг проживає вдвічі більше українських біженців, ніж у всій Франції

Райони Німеччини попередили про обмежені можливості з прийому нових біженців. Все через стабільно високий рівень міграції. Деякі чиновники запропонували навіть "масштабні політичні дебати" щодо міграції.

Про це пише німецьке видання Welt. Зазначається, що виникає все більше й більше проблем через приплив біженців.

"Кілька районів і муніципалітетів переповнені регулярною та нелегальною міграцією. Інтеграція всіх людей більше неможлива. Проблеми стають все більшими і більшими", - повідомив президент Німецької асоціації районів (DLT) Рейнхард Загер.

Тому райони, за його словами, більше не хочуть приймати біженців з України. Зокрема, лише в землі Баден-Вюртемберг проживає вдвічі більше українських біженців, ніж у всій Франції.

"При всій важливій солідарності з Україною, ми ставимо питання, чи потрібно стільком людям з країни, яку атакує Росія, приїздити до нас", - заявив Загер.

Натомість він запропонував "захищене від погодних умов житло на безпечному заході України", як свого часу передбачала міністр внутрішніх справ Ненсі Фезер. Загер припустив, що "можливо, Польща також була б готова прийняти більше українських біженців, якби була підтримка з боку ЄС".

Welt пише, що кількість шукачів притулку падає, але "справжньої зміни тенденції" не передбачити. Крім того, попри обіцянки федерального уряду, малоймовірно, що кількість депортацій істотно зросте.

"Осіннє оголошення канцлера Олафа Шольца про те, що держава "нарешті масово депортуватиме" людей, було нічим іншим, як заспокійливою пігулкою з гірким присмаком, оскільки вона не спрацювала", - сказав Загер.

Від імені районів він закликав до "послідовного захисту кордонів Німеччини, доки зовнішні кордони ЄС є такими пористими", щоб запобігти в'їзду в країну мігрантам без перспективи отримання притулку. Він також запропонував "масштабні політичні дебати" щодо міграції.

Як українцям залишитися в Німеччині у 2025 році

Раніше Інформатор писав, що українці, які проживають у Німеччині, мають змогу залишитися у країні. Для цього потрібно отримати роботу, зокрема за параграфами, які надають посвідку на проживання (йдеться про 18А і 18Б.18А - це кваліфікований робітник з професійною підготовкою або 18Б - це фахівці з академічною підготовкою). Також треба мати дійсний контракт на роботу, який триває не менше шести місяців, і відповідати критеріям кваліфікованого працівника з освітою або професійною підготовкою.

Ідеальною умовою є контракт безстрокової дії. Крім того, робота повинна вважатися кваліфікованою, що означає, що кандидат має освіту або професійну підготовку. Важливою деталлю є те, що не потрібно працювати у певній сфері, наприклад, ІТ, медицина або освіта. Головне - мати кваліфікацію в будь-якій галузі, наприклад, електрика, яка підтверджується відповідним документом.

Кожна посвідка на проживання має свій термін дії. Якщо є робочий контракт, відповідна віза виділяється на термін дії контракту. У випадку відсутності терміну контракту, посвідчення на проживання виділяється на три роки. Після звільнення дозволяється залишатися в країні ще пів року до знаходження нової роботи.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.