Ірландія знову може змінити умови підтримки українських біженців: що відомо

Читать на русском

Уряд Ірландії роздумує над майбутнім етапом підтримки, який передбачає незалежність для біженців

Читать на русском
Умови для біженців в Ірландії
Щотижня з безкоштовного житла виїжджає втричі більше українців, ніж прибуває до країни

Уряд Ірландії роздумує над майбутнім етапом підтримки, який передбачає незалежність для біженців

Українські біженці, які опинилися в Ірландії, масово виїжджають із державного житла. Так, щотижня переїжджають 315 українців. Уряд країни міркує запровадити зміни у підтримці українців з огляду на цю тенденцію.

Як повідомляє Irish Independent, з листопада 2023 року кількість українських біженців у державному житлі зменшилася з 60 тисяч до менш ніж 50 тисяч осіб. Кожного тижня близько 315 біженців виїжджають із безкоштовного житла, тоді як буває приблизно 105 нових осіб на тиждень. Кількість прибулих від війни українців зменшилася утричі. 

У Департаменті інтеграції відзначають рух українських біженців до самостійності. І вже планують запровадити певні зміни щодо соціальної допомоги біженцям.

"Зміна політики та кількості прибулих і тих, хто залишають наші помешкання, спонукає нас думати зараз про майбутній етап, який передбачає набагато більшу незалежність по відношенню до українських біженців, і ми будемо це підтримувати", - наголошує генеральний секретар Департаменту інтеграції Кевін Маккарті.

За словами Маккарті, згідно з директивою ЄС, не передбачено міжнародних зобов’язань надавати житло українцям, на відміну від шукачів притулку. Також у березні уряд Ірландії знизив розмір виплати для новоприбулих українців до рівня шукачів притулку - 38,80 євро на тиждень, відповідно з попередніми 220 євро на тиждень. Новоприбулі українські біженці тепер можуть проживати в державних установах лише 90 днів, після чого мають право на повні виплати. 

Як саме в Ірландії змінили програми прихистку для українців

Нагадаємо, що ще з жовтня 2023 року в Ірландії йшлося про скорочення соціальних виплат громадянам України - з 220 євро на тиждень до 38,80 євро. Такі гроші платять безпритульним, які шукають житло з інших країн в Ірландії. Водночас уряд зменшив терміни перебування в безплатному житлі від держави до 3-х місяців

Уряд Ірландії поки не прийняв рішення про подальший захист українців після закінчення дій Директиви ЄС у березні 2025 року. Також зауважимо, що через нововведення потік українців до Ірландії різко знизився. Кожен десятий із тих, хто виїхав з наданого державою житла, повідомив про повернення до України. Але більшість самостійно знайшли собі житло. Хоч тепер вимушені орендувати помешкання у приватних осіб за власні кошти.

За даними опитування, майже дві третини респондентів (62%) констатують, що змогли адаптуватися (повністю або швидше) до життя у країні перебування. При цьому аналітики констатують високе бажання українських мігрантів повернутися додому в Україну.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.