Де шукати житло і роботу в Чехії: найкорисніші посилання та інструкції

Шукати житло в Чехії можна самостійно або через агентства нерухомості, азнайти роботу можна відразу за декількома сайтами з вакансіями, на яких є пропозиції для різного рівня знання чеської мови та за вже наявним фахом

Чехія, біженці
Для пошуку роботи в Чехії знання мови не є ключовим

При оренді житла в Чехії, крім стандартних документів, орендарів можуть запросити довідку про доходи чи виписку з банку. А щодо пошуку роботи, то знання чеської мови не є ключовим. Інформатор пропонує підборку корисних сервісів для пошуку житла та роботи в Чехії.

Як орендувати житло в Чехії і за допомогою яких сайтів

Зараз українські біженці в Чехфї можуть проживати у гуманітарному житлі 150 днів після прибуття у країну. З 1 вересня цей термін скоротять до 90 днів. Далі українцям необхідно покинути надане житло та самостійно орендувати квартиру чи кімнату.

"У 2024 році в країні зросте кількість шукачів житла. Це спричинить підвищення попиту на квартири в містах, які вже зіткнулися з дефіцитом квадратних метрів", - прогнозує Чеська асоціація орендарів (ANB).

Найвища вартість оренди надалі спостерігається у столиці Чеської Республіки – Празі. Середня вартість оренди квадратного метра тут становить 395 крон (понад 15 євро та майже 660 гривень). Це означає, що оренда квартири площею 50 “квадратів” коштуватиме приблизно 20 000 крон (33 410 гривень) на місяць.

Знайти житло можна за допомогою таких сайтів:

  • Sreality.cz – сервіс дозволяє обрати на карті подрібне місто, вказати необхідний стан будинку, інфраструктуру поруч, рейтинг та навіть матеріали, які мають бути в бажаному житлі.
  • Bezrealitky.cz – на сайті є інтерактивна карта з розміщенням квартири, опис інфраструктури поблизу, розмір щомісячної оренди та плати за обслуговування. Також можна переглянути параметри житла та зручності, які пропонує орендодавець.
  • Reality.idnes.cz – сервіс для пошуку квартир та будинків з великою кількістю фото та відео.
  • Reality.bazos.cz – при пошуку дому можна обрати, яка інфраструктура поруч є пріоритетною.
  • Ceskereality.cz – багато фільтрів та пропозицій, можна знайти житло навіть з мінімальним бюджетом.
  • Maxima.cz – є калькулятор орендної плати, щоб оцінити скільки коштує оренда квартири з необхідними умовами та місцем розміщення.
  • Remax-czech.cz – для початку пошуку житла необхідно заповнити анкету з усіма вимогами до будинку та обрати необхідний регіон на інтерактивній карті. Біля кожного житла буде вартість оренди, комунальних послуг та сервісного збору. Також, для більшості пропозицій є фотографії квартири як всередині, так і зовні.
  • MMreality.cz – на інтерактивній карті відразу можна побачити вартість оренди та приблизну вартість комунальних послуг.
  • Host4 Ukraine – хостели для українців. Всі кімнати пройшли верифікацію сайту, деякі з них пропонують безкоштовне розміщення українців.

Як знайти роботу українцям у Чехії

Для працевлаштування в Чехії не потрібно мати відповідний дозвіл чи робочу візу. Достатньо статусу тимчасового захисту чи візи толерантності. Навіть якщо закордонний паспорт у процесі евакуації було втрачено, по внутрішній ID-картці та посвідченню особи, що видадуть при оформленні прихистку, українців приймуть на роботу.

"Загалом, зараз у Чехії найбільший дефіцит у працівниках будівельних професій, та тих, що працюють з металом – навіть без знання мови влаштуватися буде легко. Проте, з огляду на те, що більшість наших біженців – жінки, досить невеличкий процент зможе скористатися цієї можливістю. Легше за все працівникам IT-сектор. А спеціально для українок-вчительок та лікарок розробляється спеціальний закон, щоб вони могли працевлаштуватися за спрощеною процедурою навіть без знання мови", - кажуть експерти.

Корисні сайти, з допомогою яких можна знайти роботу:

Prace.cz: сайт із пошуку роботи, доступний також українскьою мовою;

Jobs.cz: широкий вибір вакансій та роботодавців – від Škoda до Ikea;

Uradprace.cz:  вакансії, зібрані на сайті чешського Міністерства праці та соціальних справ;

Volnamista.cz: ресурс з вакансіями та корисними порадами щодо пошуку;

• Jobdnes.cz:  портал із широким спектром роботодавців та варіантів працевлаштування.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube