Депутатом Європарламента став 24-річний блогер, який нічого не знає про політику

Тепер тіктокер Фідіас Панайоту змінить професію, ставши євродепутатом

Вибори в Європарламент
Він балотувався від ультраправої партії ELAM

В Європі завершилися вибори в Європарламент. Одним з депутатів став 24-річний блогер з Кіпру. Його звуть Фідіас Панайоту, і він зізнався, що "не має поняття", як працює політика в ЄС, а також що жодного разу не ходив ні на які вибори.

Тепер тіктокер змінить професію на депутатську. Про це пише видання Politico

Відомо, що свою кандидатуру блогер висунув від ультраправої партії ELAM. Зробив він це у квітні.

Тоді Панайоту казав, що не має на меті бути обраним. Натомість він хотів би мотивувати молодь активніше цікавитися та займатися політикою. 

Ще в січні 2024 року блогер розповідав, що планує балотуватися. При цьому він чесно зізнався, що не має жодного уявлення про політику чи про Європейський Союз. Втім, тіктокер заявив, що готовий всьому навчитися. 

Оголошуючи про свою кандидатуру в січні, блогер зізнався, що не має жодного уявлення про політику чи Європейський Союз, але стверджував, що готовий вчитися.

"Я ніколи в житті не голосував, і одного разу вночі я сказав собі, що якщо я ніколи не буду голосувати і ніколи не буду цікавитися, ті ж самі ботаніки завжди будуть при владі, і я сказав: "Досить!" – пояснював блогер.

Панайоту наразі має близько 2,6 мільйона підписників на своєму каналі в YouTube. Також в нього дуже активний та популярний канал у TikTok. Хлопець став популярним, коли оголосив про свою "місію": обійняти Ілона Маска. Йому зрештою це вдалося.

Кипрский тиктокер ждал встречи с Маском с октября 2022 года. И дождался в  день объятий | Европа Кипр

Вибори в Європарламент

Нагадаємо, вчора в Європі завершилися вибори в Європейський парламент. Вони тривали чотири дні: з четверга 6 червня по неділю 9-го. Цьогоріч обирали 720 депутатів ЄП. 

Результати виборів та загальне розподілення голосів - досить цікава річ для аналізу. З одного боку, Україна може "видохнути": ліберали та центристи зберегли більшість, а "Європейська народна партія", прихильна до Києва, набрала більшість голосів. Діюча голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн вже заявила, що Європарламент залишиться "проєвропйським та проукраїнським". Втім, чи збереже Урсула свою посаду, поки що загадка.

З іншого ж боку, майже по всій Європі демонструють упевнені результати праві сили. Значна частина з них євроскептична, виступає проти підтримки України, а деякі навіть публічно вимагають зняття санкцій з РФ. Через поразку на виборах з боку правих прем'єр Бельгії оголосив про відставку, а у Франції президент Макрон йде на позачергові вибори парламенту після розгромного програшу націоналістам з політсили Марін ле Пен. В ФРН ж праворадикали з "Альтернативи для Німеччини" фактично "взяли" всю Східну Німеччину. Партія Олафа Шольца посіла лише третє місце.

Загалом, можна зафіксувати поглиблення розколу між європейськими елітами. Голоси правих та скептиків будуть тепер гучнішими. Втім, казати про поразку лібералів та центристів, авжеж, не доводиться, адже вони досі зберігають більшість.

Раніше "Інформатор" докладно розбирав вибори в Європарламент.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube