Вибори до Європарламенту: прем'єр Бельгії йде у відставку, в Італії перемагає партія Мелоні

Бельгійський прем'єр Олександр Де Кроо йде у відставку, тоді як в Італії перемагає партія Джорджи Мелоні

Де Кроо та Мелоні
Де Кроо залишить пост голови держави, а для Мелоні все складається гарно

Прем'єр-міністр Бельгії Олександр де Кроо заявив, що подає у відставку, оскільки його партія програла вибори до Європейського парламенту. Політична сила Де Кроо набрала усього 5,6% голосів виборців. При цьому в Італії прем'єр-міністру Джорджі Мелоні відставка точно не загрожує – її партія лідирує на виборах до ЄП в країні.

Бельгійське видання Le Soir пише, що прем'єрська партія "Відкриті фламандські ліберали та демократи" набрала 5,6% голосів. При цьому партія N-VA ("Новий фламандський альянс") набрала 17,4%, а VLAAMS BELANG ("Фламандський інтерес") – 14,4%. Сам Де Кроо, говорячи про відставку, зробив свою заяву "зі сльозами на очах". Проте його виступ аудиторія зустріла бурхливими оплесками та схвальними вигуками.

"Для нас це був особливо важкий вечір, ми програли. Із завтрашнього дня я йду у відставку з посади прем'єр-міністра. Але ліберали сильні, ми повернемося", – пообіцяв Де Кроо.

А от в Італії, за даними видання Rai News, для чинної прем'єрки Джорджи Мелоні все складається доволі непогано. Її партія "Брати Італії" випереджає інші політичні сили, маючи від 26% до 30% голосів виборців. За інформацією екзитполу Opinio Rai, у конкурентів Мелоні цифри можуть бути наступними:

  • лівоцентристська Демократична партія (Pd) – від 21% до 25%;
  • "Рух п'яти зірок" (5 Star Movement) – від 10 до 14%;
  • Forza Italia – від 8,5 до 10%;
  • Lega – від 8 до 10%;
  • Alleanza Verdi Sinistra – від 5 до 7%;

Вибори до Європарламенту

Вибори до Європейського парламенту стартували в Нідерландах 6 червня. 7 червня євродепутатів обирали Чехія та Італія. У неділю, 9 червня, голосування відбувається в решті 24 країнах блоку, також іде другий день виборів в Італії.

Вибори також можуть означати зміну складу Єврокомісії. Зокрема ходять чутки, що Урсулі фон дер Ляєн може бути важко втримати за собою місце Єврокомісара. Крім того, прем’єр Угорщини Віктор Орбан заявив про намір створити «коаліцію миру», метою якої, де факто, стане тиск на Україну, аби вона погодилася на умови Кремля.

За попередніми результатами виборів до ЄП, 181 місце там отримає проукраїнська Європейська народна партія. Інші політичні сили беруть 437 місць, 102 місця іде незалежним та позафракційним депутатам. Загалом у новому складі Європарламенту буде 720 місць.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube