«Супернеділя» визначить політику Євросоюзу щодо російсько-української війни, взаємин із Китаєм, стратегії розширення, змін клімату та поглиблення взаємної інтеграції
У більшості країн Євросоюзу відбуваються вибори до Європейського парламенту — єдиного законодавчого органу влади блоку, який обирають безпосереднім голосуванням. Експерти прогнозують посилення правих політичних сил, хоча центристи, ймовірно, зуміють зберегти «золотий пакет». Втім слід очікувати ускладнення процесу ухвалення рішень і здатності ЄС оперативно реагувати на виклики сучасності, зокрема на міжнародній арені.
Як повідомляє видання Al Jazira, неофіційний екзит-пол у Нідерландах свідчить про перемогу ультраправої партії Герта Вілдерса. Це відбувається всупереч тому, що після парламентських виборів він досі не зумів сформувати коаліцію. Популістичні партії очолюють Угорщину, Словаччину та Італію. У Швеції та Фінляндії ультраправі входять до владних коаліцій. Опитування дають перевагу популістам у Бельгії, Австрії та Франції, де Марін Ле Пен збирається здобути місце президента.
Але партії, які наразі мають більшість у ЄС, як очікується, утримають свою владу. Найчисельніша правоцентристська Європейська народна партія (ЄНП) задля цього змістилася вправо, посиливши акценти на безпеці, ухваливши жорсткіші міграційні закони та менше приділяючи уваги соціальному забезпеченню.
Майбутній розклад сил залежить від багатьох невизначених моментів. Італійські депутати з «Братів Італії» — ультраправої партії прем’єр-міністрки Джорджії Мелоні — наразі вони входять до фракції Європейських консерваторів і реформістів (ECR). Вони можуть переміститися в іншу групу, до прикладу, утворивши альянс із французькими ультраправими. Мелоні також має можливість співпрацювати з ЄНП.
Вони стартували в Нідерландах 6 червня. Далі ініціативу підхопили чехи та італійці. У неділю, 9 червня, голосування відбувається в решті 24 країнах блоку та другий день виборів в Італії. Про те, які особливості виборів до Європейського парламенту та чому цей орган влади є таким важливим ми висвітили тут.
Вибори також можуть означати зміну складу Єврокомісії. Зокрема ходять чутки, що Урсулі фон дер Ляєн може бути важко втримати за собою місце Єврокомісара. Крім того, прем’єр Угорщини Віктор Орбан заявив про намір створити «коаліцію миру», метою якої, де факто, стане тиск на Україну, аби вона погодилася на умови Кремля.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.