Демобілізація у нинішніх умовах неможлива: Стефанчук пояснив причину

Україна може програти війну, якщо посеред бойових дій почне демобілізацію військових

Демобілізація в Україні
Зараз демобілізація просто неможлива

Україна не може дозволити собі проведення демобілізації військових у нинішніх умовах. Інакше вона повторить помилку більш як сторічної давності, через яку може програти війну. Єдиний вихід – це впровадити більше відпусток, частіші ротації та інші привілеї для воїнів.

Про це сказав спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук в ефірі Національного телемарафону. Він нагадав, що у 1919 році Українська народна республіка вирішила провести демобілізацію під час війни з російськими комуністами. Війну УНР програла.

"Щодо демобілізації. Може у мене погані знання, але я не знаю такої країни, яка б проводила демобілізацію під час війни. Точніше, я знаю таку країну – це Українська народна республіка 1919 року. Мені треба розповідати, що відбулося далі? Так от для мене дуже важливо, щоб теперішня Верховна Рада не повторила помилки Центральної ради. Про це ми повинні відверто говорити", – пояснив він.

Але попри те, що демобілізація неможлива, ніхто не заважає замінити її на дещо інше. Наприклад, на відпустки для українських солдатів, частіші ротації підрозділів на передовій та деякі інші привілеї для захисників.

"Питання відпусток, питання ротацій, питання інших якихось привілеїв чи підтримки цих осіб – це те, що має бути реалізовано. Частково ми це вирішили в законі про мобілізацію, частково ініціативи зараз надходять", – зазначив спікер.

Демобілізація військовослужбовців в Україні

Положення про демобілізацію прибрали з нового закону про мобілізацію восени минулого року. До Верховної Ради на голосування документ потрапив вже без цих пунктів. Ініціаторами цього стали Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський та міністр оборони Рустем Умєров. Тоді у відомстві пообіцяли розробити окремий законопроєкт, що врахує всі моменти. Проте досі робота над ним не завершилась.

У квітні цього року речник Міноборони Лазуткін заявляв, що версія законопроєкту про демобілізацію, яку можна подати до Ради, з'явиться у найближчі вісім місяців. А у червні член комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський заявляв, що Верховна Рада не отримувала від Кабінету міністрів законодавчих ініціатив щодо демобілізації.

Нещодавно голова МВС Ігор Клименко сказав, що якщо зараз провести демобілізацію тих військових, що перебувають на війні понад 2 роки, то фронт "просяде" й підрозділи будуть неповноцінними. Натомість голова парламентського комітету з нацбезпеки Олександр Завітневич в інтерв'ю BBC Україна заявив, що до питання демобілізації повернуться через 2-3 місяці. Але строки насамперед будуть залежати від мобілізації. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube