Безугла заявила, що інформація про можливість демобілізації фронтовиків не є правдивою
Народний депутат Верховної Ради України Мар'яна Безугла зробила чергову скандальну заяву, на цей раз щодо можливості демобілізації військових. Вона назвала "неправдою" інформацію про те, що наприкінці літа цього року в Раді можуть почати розгляд законопроєкту про демобілізацію. При цьому свою думку вона не пояснила.
Коментар Безуглої з'явився під дописом українського блогера Євгенія Прокопишина. Блогер виклав у соцмережу власні міркування щодо того, чи можлива демобілізація військових під час війни з Росією.
"ГШ каже, що темпи мобілізації значно зросли та перевищують очікування — можливо з осені буде часткова демобілізація (швидше за все довготривала ротація). Але важливо не просто набрати людей, а набрати молодших і добре їх підготувати – от з цим все ще є проблеми..." - написав він.
Під його постом Безугла коротко відписала "Це неправда". А коли блогер написав у відповідь, що про демобілізацію кажуть колеги нардепки по профільному комітету, Безугла додала, що демобілізації точно не буде, який би там ефект не створювали мобілізація та рекрутинг до ЗСУ.
"Мобілізація зросла, також вже має ефект рекрутинг, але ніякої демобілізації не розглядають; що відбулося в комітеті планую написати окремо", – зазначила вона, нічого не пояснюючи.
Зазначимо, що 18 червня Комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки провів засідання із представниками Міністерства оборони й Генерального штабу. Під час нього домовились підготувати законопроєкт про демобілізацію до жовтня 2024 року. Також члени комітету склали кілька листів до Державного бюро розслідувань на деяких представників ТЦК, які дискредитують мобілізацію, перевищуючи свої повноваження та діючи неприпустимими методами.
Нагадаємо, із закону про мобілізацію, який запрацював 18 травня, незадовго до голосування у парламенті виключили норму про демобілізацію та ротацію військових. Зробили це особисто на проханням головкома ЗСУ Олександра Сирського. Він направив відповідного листа міністру оборони Рустему Умєрову, пропонуючи винести питання в окремий законопроєкт.
Як писав Інформатор, на початку червня у публічний простір потрапив Звіт про пріоритети економічної політики, спрямованої на забезпечення економічного зростання, від Мінфіну та Мінекономіки. У ньому уважний читач, аналізуючи числа, може побачити, що тут є певний прогноз на завершення війни. Як прогнозують у цих двох міністерствах, у 2026 році в Україну вже повернеться значна частина біженців. І це збільшить кількість робочої сили всередині держави до 16-16,4 млн осіб. Тобто, за логікою прогнозистів, війна має закінчитися у другій половині 2025-го чи у 2026 році.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.