У Міноборони розповіли, коли може з'явитись закон про демобілізацію військових

У міністерстві назвали низку факторів, які впливають на появу цього документа

Дмитро Лазуткін
Дмитро Лазуткін про демобілізацію

Міністерство оборони продовжує розробляти закон про демобілізацію військових. Як з'ясувалось, це процес не швидкий і залежить від цілої низки факторів. Серед них – ситуація на фронті.

Про ініціативу розповів речник Міністерства оборони України Дмитро Лазуткін під час ефіру програми "Свобода Live". Наразі він не може назвати чітких термінів появи цього закону. А все через те, що відомству потрібно взаємодіяти з різними структурами щодо цього питання.  

"Я не можу сказати термінів появи законопроекту. Це залежить від низки факторів, не лише від роботи над законопроектом. Це залежить і від ситуації на фронті, і від темпів мобілізації, і від взаємодії тих структур, які впливають на це", - пояснив Лазуткін.

Він додав, що норму про демобілізацію було виключено з закону про мобілізацію після звернення Головнокомандувача ЗСУ. Тому перш ніж винести його окремо на голосування потрібно мати узгоджену позицію Генштабу та Міноборони.

Демобілізація військовослужбовців в Україні

Положення про демобілізацію прибрали з нового закону про мобілізацію восени минулого року. До Верховної Ради на голосування документ потрапив вже без цих пунктів. Ініціаторами цього стали Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський та міністр оборони Рустем Умєров. Тоді у відомстві пообіцяли розробити окремий законопроєкт, що врахує всі моменти. Проте досі робота над ним не завершилась.

У квітні цього року речник Міноборони Лазуткін заявляв, що версія законопроєкту про демобілізацію, яку можна подати до Ради, з'явиться у найближчі вісім місяців. А у червні член комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський заявляв, що Верховна Рада не отримувала від Кабінету міністрів законодавчих ініціатив щодо демобілізації.

Нещодавно голова МВС Ігор Клименко сказав, що якщо зараз провести демобілізацію тих військових, що перебувають на війні понад 2 роки, то фронт "просяде" й підрозділи будуть неповноцінними. Натомість голова парламентського комітету з нацбезпеки Олександр Завітневич в інтерв'ю BBC Україна заявив, що до питання демобілізації повернуться через 2-3 місяці. Але строки насамперед будуть залежати від мобілізації. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube