“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
В ОПЕК+ заявили про скорочення видобутку нафти: цьому зраділи в росії
Українці довгий час насолоджувались зниженням цін на пальне на фоні падіння світових цін на нафту. Але країни-виробники нафти вирішили покласти цьому край. В ОПЕК+ заявили про скорочення видобутку нафти. Це вже призвело до підвищення цін на неї. Що буде з цінами на АЗС? Розбирається Інформатор.
Саудівська Аравія та інші країни-виробники нафти ОПЕК+ 2 квітня оголосили про подальше скорочення свого видобутку нафти приблизно на 1,16 мільйона барелів на день. Цей несподіваний крок, за їх словами, спрямований на підтримку стабільності ринку. Згідно з розрахунками Reuters, загальний обсяг скорочень ОПЕК+, що об'єднує Організацію країн-експортерів нафти з Росією та іншими союзниками, становить 3,66 млн. барелів на добу, що відповідає 3,7% світового попиту. У березні ціни на нафту впали до 70 долл. за барель, що є найнижчим показником за 15 місяців, через побоювання, що світова банківська криза може вдарити по попиту.
Росії це рішення дуже сподобалось. Як заявив прес-секретар путіна Дмитро Пєсков, це рішення дозволить “підтримати на належному рівні світових цін на нафту та нафтопродукти". Низка російських експертів каже, що рішення ОПЕК+ є відповіддю на запроваджену цінової стелі на російську нафту та нафторподукти.
5 квітня ціни на нафту зросли. Ф'ючерси на нафту марки Brent піднялись на 0,5% до 85,39 дол. за барель. Американська нафта марки West Texas Intermediate подорожчала на 0,5% - до 81,11 доларів за барель.
Олександр Болтян, аналітик компанії Esperio прогнозує, що роздрібний бензин подорожчає вже у квітні, оскільки бізнес закладатиме ризик підвищення оптових цін на закупівлю палива.
Водночас Олександр Охрименко, президент Українського аналітичного центру більш оптимістичний. Він каже, що скорочення видобутку справді впливає на ціни на нафту, але це скорочення скоріше спрямоване, щоб ціна сильно не падала, а не на зростання. На його думку, ціна на нафту падатиме і далі, проте не так стрімко, як раніше.
Іван Нікітченко, директор Crane IP Law Firm, каже, що рішення ОПЕК+ призведе до зростання цін на нафтопродукти в Україні, так само як і в інших країнах світу. Оскільки в результаті рішення ОПЕК+ зростуть ціни й на російську нафту, це означає, що Росія почне отримувати більше грошей від її експорту і в неї буде більше грошей на війну з Україною. Але у зростанні цін на нафту зацікавлені й усі інші країни ОПЕК+, адже у 2023 р. вони опустилися занадто стрімко.
ОПЕК - це картель, створений нафтовидобувними державами для стабілізації цін на нафту. Членами цієї організації є країни, чия економіка залежить від доходів з експорту нафти. До ОПЕК входять Алжир, Ангола, Венесуела, Габон, Екваторіальна Гвінея, Ірак, Іран, Республіка Конго, Кувейт, Лівія, Нігерія ОАЕ, Саудівська Аравія.
ОПЕК+ - це домовленість, яка охоплює не тільки країни-члени картелю, але й низку інших: Азербайджан, Бахрейн, Бруней, Казахстан, Малайзію, Оман, Південний Судан, Росію та Судан.
Як раніше повідомляв Інформатор, підвищення ПДВ на пальне до 20% в Україні відбудеться з 1 липня. Це вплине на вартість товарів та послуг.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.