Чому я плачу за світло, якого немає та коли закінчаться відключення електрики: відповіді YASNO на популярніші питання

Додзвонитись до контакт-центру YASNO буває непросто

Чому я плачу за світло, якого немає та коли закінчаться відключення електрики: відповіді YASNO на популярніші питання
Команда контакт-центру компанії YASNO працює 24/7

Команда контакт-центру компанії YASNO, який працює 24/7, у пікові дні навантаження отримують понад 7,5 тисяч дзвінків на годину. Щоб пришвидшити розв’язання питань, у компанії зібрали найпоширеніші питання та дали на них відповіді. Про це Інформатору стало відомо з повідомлення YASNO у соцмережах.

Чому проводяться тимчасові відключення енергопостачання?

У цього явища є дві причини:

  • Недостатнє виробництво електроенергії через окупацію або руйнування об’єктів енергетики.
  • Складнощі з постачанням електроенергії, бо російські терористи атакували магістральні мережі та підстанції. Через це в окремих регіонах виникає дефіцит електроенергії. 

Чому до контакт-центру YASNO важко додзвонитись?

У пикові години навантаження додзвонитись буває важко. У такий час до компанії надходить до 7,5 тис. дзвінків на годину. Альтернативний щасіб зв’язку - приватні повідомлення на сторінці компанії у Facebook.

Чому я маю платити за світло, якого немає?

Ви платите лише за електроенергію, якою скористались. Ці кошти важливі для енергетиків. Адже за них відбувається закупка нового обладнання замість знищеного в результаті російських обстрілів.

Як довго ще триватимуть відключення?

Чіткої відповіді на це питання немає. Все залежить від того, як скоро припиняться російські атаки на українську енергетичну інфраструктуру. Та від того, чи будуть локальні аварії.

Коли закончиться ремонт пошкоджених мереж?

Інформація про ремонт обладнання не є публічною. Разом з цим енергетики працюють 24/7 та роблять все можливе, щоб поновити мережу якнайскоріше.

Чому так довго ремонтують пошкодження?

Тому що пошкодження, завдані російськими атаками, є серйозними та численними, а ресурсів для їх ремонтів небагато. Крім того, виникають і локальні аварії, які теж потребують уваги та впливають на швидкість ремонту.

Скільки може тривати відключення електроенергії?

Тривалість відключень світла залежить від їх типу:

    • Екстрені. Ніхто не знає, як довго можуть тривати, адже залежать від результаті атаки рф.
    • Стабілізаційні. Максимум 4 години. Однак можлива похибка на додаткові 40 хвилин. якщо світла немає понад 5 годин, значить сталася локальна аварія. Чи це так, ви можете дізнатись у свого оператора системи розподілу.
    • Аварійні. Інформацію щодо часу усунень аварії ви можете дізнатись на сайті YASNO або у свого оператора системи розподілу.

 Чому електроенергію продають за кордон, а ми сидимо без світла?

Це фейк, який активно розповсюджує ворог. З 11 жовтня 2022 року за даними Кабінету Міністрів, Україна не експортує електроенергію.

Чому енергетики вимикають побутових споживачів, а не промислові підприємства?

Обмеження споживання промисловості здійснюється у першу чергу. Але цього не достатньо. Тому диспетчерський центр змушений обмежувати і житлові квартали.

Чому відключення не завжди відбуваються за графіком?

Все залежить від типу відключень:

  •  Екстрені відключення виникають або в результаті ракетних обстрілів, або через раптові істотні пошкодження мережі чи вузлів, або в результаті суттєвого дефіциту генерації в результаті попередніх обстрілів. Їх неможливо передбачити. 
  • Аварійні відбуваються внаслідок локальної аварії у будинку, на вулиці чи в квартирі або через плановий ремонт. Тому стабілізаційний графік на них не розповсюджується. 
  • Стабілізаційні відбуваються за графіком.

 Чому в сусідньому будинку світло є, а в моєму немає?

У сусідніх будинках (і навіть в під’їздах) може працювати декілька ліній електромереж, які належать до різних груп та відключаються за різними графіками. Крім того, сусідній будинок може бути підключений на одній лінії з критичною інфраструктурою (лікарня, пожежна частина тощо). Водночас у межах однієї групи теж є своя черговість відключень. Цю черговість оператори систем розподілу застосовують в залежності від обсягів, які потрібно стабілізувати.

Як я можу допомогти енергосистемі?

Не вмикайте багато приладів одночасно, особливо, коли світло щойно з’явилось. Коли немає світла, вимикайте електроприлади з розеток, щоб вони не пошкодились. Платіть за спожиту електроенергію. 

Яка ситуація в енергосистемі України після масованих ударів

Ситуація зі світлом в Україні критична, але контрольована. Ремонтні роботи тривають. Найбільше постраждали після останнього ракетного обстрілу енергетичні об'єкти в Київській, Вінницькій та Одеській області. У Києві дефіцит електроенергії для споживачів складає понад 30%. Вся інфраструктура міста заживлена та працює у звичному режимі. Тому 70% електропостачання для міста вже краще, ніж було кілька днів тому. 

Також Інформатор писав, чи планують українці у разі блекауту змінювати місце проживання. Раніше Інформатор повідомляв, що у Yasno розповіли, як платити менше за світло

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube