В цей день народилися український поет Іван Малкович і французька акторка Марина Владі
Сьогодні, 10 травня, православна церква України відзначає день апостола Симона Зилота. В цей день святкують іменини Єгор, Іларіон, Микола, Павло, Петро, Сергій, Степан, Анастасія, Марія, Таїсія. До кінця року залишається 235 днів. А віряни уважно стежать за погодою: якщо в цей день дощ і вітер - чекайте на погожі дні.
Походив Симон із Кани Галілейської. У Святому Письмі він називається Кананітом і Зилотом, щоб відрізнити його від Симона Петра. Прізвисько Зилот у перекладі з грецької означає "ревнитель", тобто благочестивий чоловік, ревно дотримуючись юдейського закону.
Передання іноді ототожнювало його з Симеоном, апостолом із числа 70, "братом Господнім" - сином від першого шлюбу Йосипа, який став другим єпископом Єрусалиму після страти Якова Праведного.
Перше диво, яке створив Спаситель - втілення води у вино - сталося в домі Симона (Ів.2:1-11). Під час бенкету для гостей бракувало вина. Тоді Господь за поставою Пресвятої Богоматері перетворив воду на вино. Вражений дивом, Симон усім серцем і душею повірив у Господа Ісуса як обітованого Месію і, залишивши все, пішов за Ним.
У день П’ятидесятниці він прийняв разом з іншими апостолами дар Святого Духа. Святий апостол Симон проповідував вчення Христове в Юдеї, Єгипті, Лівії, Киринеї та Британії. Згідно з переказами, святий апостол Симон прийняв мученицьку кончину на Чорноморському узбережжі Кавказу, ймовірно, в Абхазії, у другій половині I століття. За іншою версією, він був убитий у Персії.
Святий апостол Симон Зилот вважається покровителем подружжя-християн, оскільки під час здійснення Таїнства Вінчання читається уривок про шлюб у Кані Галілейській.
У деяких місцевостях вітряки використовують для помпування води, вимолочування або подрібнення зерна, розпилу деревини. Також вітряками в наші дні інколи називають вітродвигуни вітряних електростанцій.
Вітряні млини зявилися пізніше, ніж водяні. Є відомості про вітрякив стародавній Персії близько VII століття до нашої ери та в Китаї в XIII столітті нашої ери. Перські вітряки при цьоиу були побудоані складніше, мали складнішу конструкцію.
Європейці ж згодом застосували на вітряках вже використану на водяних млинах зубчасту передачу, щоб розташувати крила вертикально. Близко 1105 року вітряки з'явилися у Франції, 1140 - в Англії, 1393 - в Німеччині. В Україні вітряки також мають доволі тривалу історію!
Ними молотили зерно, використовували як лісопильні та молотарки. Нині їх здебільшого викорисовують на рівнинах.
Деякі види кактусів здатні пережити тривалі посухи завдяки своїм спеціальним тканинам, що утримують вологу. Вони можуть зберігати воду на 15 років! Кактуси не обов'язково ростуть лише в пустелі. Хоча кактуси асоціюються з пустельними регіонами, їх можна знайти у тропіках та в горах.
Деякі кактуси можуть мати їстівні плоди. Наприклад, опунція - це кактус, плоди якого можна їсти, і вони мають високий вміст вітамінів. Однак важливо знати, як правильно знімати шипи. А ще кактуси - це рослини, які допомагають боротьбі з ерозією. Кактуси, завдяки своїм кореням, допомагають утримувати грунт і запобігають ерозії пустель!
Основні цілі цього дня включають підтримку розвитку національних та місцевих ініціатив, політик і програм у галузі фізичної активності. Також залучення до фізичних вправ через спортивні організації, заходи та інші соціально-культурні платформи.
А ще пропаганду здорового способу життя, сприяння відмові від куріння, здоровому харчуванню, зниженню рівня насильства, стресу та соціальної ізоляції - через регулярну фізичну активність.
Цей день дає можливість вирішити важливі проблеми здоров'я, такі як зниження рівня стресу і покращення психічного стану, а також підтримує фізичне здоров'я на глобальному рівні.
Офіційно цей день був проголошений в 2006 році і з тих пір став щорічною міжнародною кампанією з підвищення обізнаності людей щодо охорони перелітних птахів та середовища їхнього проживання. Відзначається він як правило два дні поспіль.
Один з найдовших перельотів без зупинки здійснюють малі грицики з Аляски, його довжина близько 7 тисяч кілометрів.
Бути вільним, як птах в небі - мрія і прагнення безлічі людей. Вона супроводжує нас всюди і знаходиться всередині нашого серця, як знаходиться і всередині серця цих унікальних представників усього пернатого світу!