Кабмін змінив правила виплат для родин військових, що загинули чи отримали інвалідність

Зміни стосуються низки нормативних актів

Родичі військових Фото: Getty Images
Родичі військових Фото: Getty Images

9 травня Кабмін на своєму засіданні вніс зміни до Порядку надання статусу члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України, вніс зміни до Порядку призначення та виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності деяких категорій осіб відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів з підтримки та допомоги ветеранам війни, членам їх сімей та членам родин загиблих. Народний депутат Олексій Гончаренко розповів, що тепер зміниться.

Нові підстави для втрати статусу члена сім’ї загиблого. До постанови №740 додано нову підставу - скасування актового запису про смерть або рішення суду про визнання живої особи, яка раніше вважалась безвісти зниклою.

Захист прав дітей та недієздатних родичів. У постанові №336 прописано, що: 

  • не допускається відмова від допомоги від імені дітей до 18 років,
  • а також від імені недієздатних осіб, якщо вони мають право на виплату.

Добровільне повернення коштів. Передбачено механізм повернення грошової допомоги до бюджету у випадку помилки або зміни статусу. Це оформлюється за заявою отримувача (постанова №336 та №62).

Позачергові виплати для осіб з інвалідністю I групи. Постанова №336 тепер передбачає - такі виплати здійснюються поза чергою, незалежно від дати звернення.

Виплати за рішенням суду. Допомогу можна отримати навіть без державної реєстрації смерті, якщо є судове рішення про оголошення особи померлою або зниклою безвісти (№336).

Виплати протягом трьох бюджетних періодів. Для випадків, коли особу визнають померлою не одразу - передбачено до трьох років на здійснення виплат (№336).

Порядок подання заяв

  • кожен повнолітній член сім’ї подає заяву особисто,
  • за дітей і недієздатних - представники або батьки.

Заяви можна подавати поштою або через центри надання послуг (№336).

Документи для подання. До заяви додаються:

  • посвідчення члена сім’ї загиблого,
  • свідоцтво про смерть або рішення суду (№336).

Черговість надання виплат. Допомога надається в порядку черги за датою надходження документів, крім осіб з інвалідністю І групи (№336).

Як раніше повідомляв Інформатор, в Україні впроваджують нові підходи до роботи з сім'ями військовослужбовців. Тому в ЗСУ створили довідник, в якому є поради для рідних та близьких в разі, якщо військовий не виходить на зв’язок понад трьох днів, до кого потрібно звертатися. Також там є корисні контакти для вирішення різних питань. Отримати його родичі захисників зможуть в ТЦК або онлайн.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube