Адміністрація Трампа готова посилити санкційний тиск на РФ, якщо та відмовиться припиняти війну
У Вашингтоні більше не бачать компромісу з Путіним. Його вже відкрито називають головним бар’єром для завершення війни. США наполягають на місячному перемир’ї без умов, а європейські дипломати готують ультиматум. Нові санкції для РФ — на горизонті.
Про те, що саме Путін гальмує досягнення миру, пише видання Bloomberg. США та Європа фактично завершили з пропозицією про 30-денне перемир'я. У разі відмови Кремля — Москву очікують жорсткі санкції.
"Високопоставлені європейські чиновники ведуть переговори з адміністрацією Дональда Трампа про кінцевий варіант ультиматуму про 30-денне припинення вогню в Україні. У разі відмови президента Росії Володимира Путіна угода передбачає введення нових санкцій", — зазначають у статті.
Плани поки не остаточні: США вимагають безумовного перемир’я з контролем за дотриманням, і це ключ до подальших дій. Активність на дипломатичному фронті зростає — після зустрічей у Лондоні та Парижі, тема припинення війни в Україні стала питанням №1.
Водночас у Білому домі вже підготовлено декілька сценаріїв посилення тиску на Росію — остаточне рішення ще не прийнято, але курс очевидний: більше компромісів з Путіним не буде.
Америка готується натиснути на Росію ще сильніше. У Вашингтоні на столі — нові економічні санкції, які можуть зачепити великі компанії РФ, включно з "Газпромом" та ключовими банками. Йдеться про удар по головних секторах РФ — енергетиці та фінансах.
Як пише Reuters, ці обмеження мають змусити Кремль серйозніше поставитися до ідеї припинити війну. Адже Білий дім наполягає: час зупиняти кровопролиття.
Але коли саме (і чи взагалі) ці санкції запрацюють — наразі невідомо. Адже Дональд Трамп, який зараз активно втручається у дипломатичні процеси, раніше демонстрував симпатію до Москви. Проте зараз, за словами джерел, він розчарований — Путін не чує його закликів до перемир’я.
У Вашингтоні більше не граються — Кремлю висунули жорсткий ультиматум: або він погоджуєтесь на мир, або США обкладають 500% митом всі країни, які купують російську нафту, газ і уран. Новий законопроєкт може остаточно вдарити по й так хиткій економіці РФ.
Про це повідомив сенатор-республіканець Ліндсі Грем, повідомляло Bloomberg. За його словами, документ уже має потужну підтримку у Сенаті — його готові підтримати 72 сенатори.