ГУР формує флот морських дронів, серед яких важливу роль відіграватимуть безекіпажні платформи, пристосовані до запуску ударних дронів-камікадзе
Українські розвідники використовують щонайменше два типи морських безпілотних дрононосців для ударних операцій у Чорному морі. Наразі Головне управління розвідки формує флот морських дронів. Саме безекіпажні платформи відіграватимуть важливу роль, оскільки з них можна запускати ударні дрони-камікадзе.
Також вони дозволять вражати і наземні, і високоманеврені надводні цілі. Платформи показали у документальному фільмі Артема Шевченка "Морський бій. Епоха дронів".
Так, показали два морські дрони, які істотно відрізняються від вже відомих Magura v5. Один - оснащений звичайним човновим двигуном із лопастями замість водометів. Цей БпЛА здатен транспортувати чотири контейнери з готовими до запуску FPV-дронами.
"Наша морська платформа несе від 500 до 3000 кілограмів озброєння різного типу – повітряного, надводного, підводного. Система використовує новітні технології, об’єднані штучним інтелектом зразка НАТО", - розповів розвідник групи спецпризначення, який залучений до застосування дронів цього типу.
Інший дроненосець має не таку форму корпусу та обладнаний пусковою установкою для чотирьох безпілотників літакового типу. Припускається, що саме застосовували в операціях Prymary ГУР МО для доставлення засобів ураження до узбережжя тимчасово окупованого Криму. У квітні вона уразила в акваторії півострова кілька російських бойових катерів та зенітний комплекс "Тор-М2".
На системах є антени супутникового зв’язку Starlink. Це збільшує радіус бойової роботи морських безпілотників запасом ходу.
Оператор, у свою чергу, знаходиться на станції керування морською платформою зі спеціальним кріслом та інструментами управління. Зокрема, це - штурвал, схожий на авіаційний, та важіль керування швидкістю ходу. На самому штурвалі є кнопки, одна з яких, ймовірно, відповідає за носовий крен безекіпажного судна.
За словами розвідників, поява цих платформ дозволяє не лише цілеспрямовано вражати наземні об’єкти. Також дає змогу забезпечувати повітряне прикриття під час масштабних морських операцій.
Бійці ГУР МО у п'ятницю, 2 квітня, точними ударами з морського дрона Magura знищили над акваторією Чорного моря російський літак Су-30. Операція такого типу стала першою у світі. Їй наразі немає аналогів. Вартість ворожого літака сягає щонайменше $50 млн.
Також розвідка продовжує успішно виводити з ладу ворожі безпілотні літальні апарати на передовій. Бійці Головного управління розвідки Міноборони знищують російські дрони, що намагаються вести спостереження та коригування вогню по українських позиціях. Зокрема, український підрозділ "Крила" знищив вісім ворожих безпілотників, що використовувались для розвідки та коригування артилерії.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.