Чому не можна зробити гіркі таблетки солодкими: виправдання вчених

Як проковтнути велику гірку таблетку - кілька простих порад

Таблетки, корисні поради, ліки
Конфуцій говорив: хороші ліки гіркі на смак, а Мері Поппінс радила підсолоджувати їх.

Конфуцій якось говорив, мовляв, хороші ліки - то гіркі ліки. І таки був правий. Американське хімічне товариство накінець пояснило, чому майже всі таблетки мають гіркий присмак. Річ у тім, що більшість хімічних речовин у ліках походить із рослин, а ті за своєю природою гіркі.

Препарати також розроблені таким чином, щоб містити якомога менше добавок, оскільки вони можуть перешкоджати дії активних інгредієнтів. Додавання смачних ароматизаторів може спричинити більше проблем. Наприклад, таблетки будуть гірше засвоюватись, а отже стануть менш дієвими, йдеться в матеріалі Iflscience.

Поради, які полегшать ковтання таблеток

Якщо вам важко приймати ліки через їхній смак, є кілька простих прийомів, які допоможуть вам. Та так чи інакше, не розколюйте ліки, особливо ті, що вкриті оболонкою чи капсульні (в цьому випадку вмыст взагалы може висипатись!). Їхнє покриття спеціально продумане фармацевтами, аби діючі речовини "правильно працювали". 

Спробуйте покласти таблетку на задню частину язика і швидко проковтнути її, запиваючи склянкою води.

Можна також набрати пару ковтків води в рот, тоді закинути таблетку й миттєво ковтнути. Разом з водою ліки швидше й безболісніше прослизнуть у шлунок, особливо, якщо розмір пігулки чималий!

Ще один варіант: прикрийте ніс в момент прийому ліків, адже ваш нюх відповідає приблизно за 80% вашого смаку.

Нарешті, ви можете покрити таблетку чимось солодким, наприклад медом або карамельним топінгом. Як говорила Мері Поппінс, ложка цукру допомагає лікам проковтнутись!

Ліки в оболонці не варто розкусувати чи розколювати, і навіть не тому, що всередині вони можуть бути ще більш гіркими!
Ліки в оболонці не варто розкусувати чи розколювати, і навіть не тому, що всередині вони можуть бути ще більш гіркими!

Чому таблетки не підсолоджують або роблять це вкрай рідко 

Дехто з вчених, до речі, вважає гіркоту ліків - захисним бар'єром до їхнього надмірного вживання. Однак, часто гіркота таблеток стає на заваді регулярному прийому ліків, особливо у дітей. Так, 90% педіатрів повідомили, що неприємний смак ліків став найбільшою перешкодою для завершення лікування. А це реальна проблема для тяжкохворих пацієнтів.

Тож медики вивчають можливість додавання підсолоджувачів, скажімо, з полуничним смаком. Та дехто з них все ж схильний вважати, що це навіть здатне викликати у пацієнтів головний біль. Інші вчені все ж таки мають надію вирішити проблему жахливих на смак таблеток, залучаючи до процесу їхньої розробки штучний інтелект.

Є й солодкі ліки, до яких додали цукор, наприклад деякі види Ібупрофену. Та це також зумовлено обставинами проходження препарату кишково-шлунковим трактом, а не забаганками фармацевтів чи пацієнтів. В цьому випадку шар цукру, яким покрита діюча речовина ліків, якраз слугує механізмом, що дозволяє транспортувати препарат аж в кишечник, де він всмоктуватиметься. 

Перш ніж підсолоджувати ліки, почитайте інструкцію та встановіть, яка саме діюча речовина в них знаходиться. Далі непогано б погуглити, чи не вплине цукор на її роботу.
Перш ніж підсолоджувати ліки, почитайте інструкцію та встановіть, яка саме діюча речовина в них знаходиться. Далі непогано б погуглити, чи не вплине цукор на роботу пігулок.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube