Доступні ліки: як та які препарати можна отримати безкоштовно для лікування розладів психіки та епілепсії

Читать на русском

В програмі передбачено 65 препаратів, які призначаються у разі розладів психіки та поведінки

Читать на русском
Які препарати можна отримати безкоштовно для лікування розладів психіки та епілепсії
Українцям пояснили, як безкоштовно отримати ліки

В програмі передбачено 65 препаратів, які призначаються у разі розладів психіки та поведінки

Майже 100 тисяч е-рецептів виписано з початку 2023 року за категорією «Розлади поведінки і психіки та епілепсія». І за цей же період погашено понад 85 тисяч електронних рецептів. МОЗ пояснив, як отримати безкоштовні ліки в Україні.

Пресслужба Міністерства охорони здоров'я України нагадує, що з 31 серпня набув чинності оновлений реєстр лікарських засобів та медичних виробів, які підлягають реімбурсації. Їх вартість частково або повністю відшкодовує Національна служба здоров’я України.

"Так, цього року відшкодування з держбюджету за програмою реімбурсації «Доступні ліки» в категорії «Розлади поведінки і психіки та епілепсія» склали майже 30 млн гривень", - сказано в повідомленні.

Як отримати «доступні ліки» для лікування розладів психіки та епілепсії

Загалом в програмі реімбурсації передбачено 65 препаратів, які призначаються у разі розладів психіки та поведінки. Отримувати ці та інші ліки, що входять в перелік програми «Доступні ліки», безоплатно або з частковою доплатою, можна наступним чином:

  1. У разі розладів психіки зверніться до сімейного чи лікуючого лікаря або психіатра, а за епілепсії – до невролога або психіатра.
  2. Лікар створить план лікування в Електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ) та на його основі випише перший рецепт.
  3. За наступними рецептами можна звертатися до лікарів первинної медичної допомоги: сімейного лікаря, терапевта або педіатра. Лікар випише рецепт на основі плану лікування, які склав лікар-спеціаліст.
  4. З рецептом звернутися в аптеку, що має договір з НСЗУ за програмою реімбурсації.

Знайти найближчу аптеку, яка відпускає ліки та медпрепарати за програмою реімбурсації, можна за телефоном контакт-центру НСЗУ: 16-77 або за допомогою дашборда на сайті Нацслужби здоровʼя. Для цього перейдіть на сторінку «Перелік місць відпустку лікарських засобів за еРецептом», в меню ліворуч оберіть область або ваш населений пункт та потрібний напрям програми реімбурсації.

МОЗ акцентує на важливості консультації з сімейним лікарем чи психологом. По-перше, є ряд методик, які дозволяють покращити психічне здоровʼя без застосування медикаментозного лікування – і спеціаліст може розказати про них. А, по-друге, у разі необхідності лікар допоможе підібрати дієвий препарат і його дозування відповідно до потреби конкретного пацієнта.

Які ще препарати можна отримати безкоштовно за програмою «Доступні ліки»

У рамках програми «Доступні ліки» українці можуть отримати деякі препарати безкоштовно. Нині в програму входять 486 лікарських засобів за такими напрямами: серцево-судинні захворювання; цукровий і нецукровий діабет, хронічні хвороби нижніх дихальних шляхів; розлади поведінки і психіки та епілепсія; хвороба Паркінсона, імуносупресивні препарати.

Препарати від яких захворювань можна отримати за програмою «Доступні ліки» (безкоштовно або з доплатою):

  • серцево-судинних захворювань;
  • діабету 2-го типу;
  • цукрового та нецукрового діабету;
  • бронхіальної астми;
  • епілепсії;
  • розладів психіки та поведінки;
  • хронічного обструктивного захворювання легенів;
  • хвороби Паркінсона;
  • імуносупресивні препарати;
  • тест-смужки для визначення рівня глюкози у крові;
  • знеболювальні для паліативних хворих.

Актуальний перелік лікарських засобів, які можна отримати безкоштовно чи з невеликою доплатою, можна дізнатися, перейшовши за посиланням. Вимушені переселенці можуть звертатись до лікаря без декларації.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.      

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.