Зраднику загрожує до 12 років ув’язнення
Служба безпеки та Національна поліція затримали біля Харкова ще одного російського агента. Ним виявився 38-річний місцевий прихильник рашизму, який “зливав” окупантам локації Сил оборони та чекав на захоплення всього регіону.
За матеріалами справи, фігурант потрапив у поле зору російських спецслужбістів, коли залишав коментарі на підтримку Путіна у Телеграм-каналах. Після дистанційного вербування ворожий поплічник почав збирати інформацію про пункти базування оборонців Харкова.
Для цього він самостійно об’їжджав місцевість навколо обласного центру і приховано фіксував координати українських військ. У разі отримання розвідданих рашисти планували використати їх для підготовки повітряних ударів по регіону та спроб прориву російських ДРГ.
СБУ викрила законспірований зв’язок між зрадником та його куратором з РФ. Під час обшуку в оселі фігуранта вилучено телефон із доказами злочинів.
Чоловіку повідомлено про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:
ч. 3 ст. 114-2 (несанкціоноване поширення інформації про розташування ЗСУ з метою надання такої інформації державі-агресору) та ч. 1 ст. 436-2 (виправдовування збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників). Зловмиснику загрожує до 12 років позбавлення волі.
У Миколаєві СБУ затримала 31-річного російського агента, який коригував ворожі удари по місту "в обхід" української ППО. Агент працював на блогера-зрадника Сергія Лебедєва ("Лохматий"), який теж родом з Миколаєва. Затриманому загрожує до 12 років тюрми.
На Харківщині викрили чергового агента російської розвідки, який працював на "Укрзалізниці". Він передавав росіянам координати військових ешелонів. 51-річний помічник машиніста виявився агентом ГРУ і коригував авіаудари РФ по інфраструктурі. Його затримали саме тоді, коли він готував черговий звіт для окупантів.
Служба безпеки України у п'ятницю, 9 травня, вперше в історії викрила агентурну мережу військової розвідки Угорщини. Основним завданням цієї групи було добування інформації про обороноздатність Закарпатської області, а також аналіз суспільно-політичних настроїв місцевого населення. Зокрема, планувалося з’ясувати ймовірну реакцію людей у разі вторгнення угорських військ.