Пакистан оголосив про великомасштабну військову операцію проти Індії

Військова кампанія під назвою Баньян ун Марсус (Міцна стіна) охарактеризована пакистанською владою як відповідь на індійську агресію

Пакистан оголосив про великомасштабну військову операцію проти Індії
Пакистан оголосив про великомасштабну військову операцію проти Індії. Фото - Getty Images, Колаж - Інформатор

Загострення конфлікту між двома ядерними державами досягло нового витка. Вранці 10 травня уряд Пакистану оголосив про початок масштабної військової операції проти Індії. Вона отримала назву "Міцна стіна".

Як пише BBC, через годину після заяви про ракетний обстріл пакистанських військових баз, включаючи базу Нур Хан неподалік Ісламабаду, армія Пакистану пригрозила заходами у відповідь. Ці події започаткували новий етап протистояння, який уже призвів до загибелі близько 50 осіб.

Військова кампанія під назвою "Баньян ун Марсус" ("Міцна стіна") була охарактеризована пакистанською владою як відповідь на індійську "агресію". Спікер армії Пакистану генерал Ахмад Шаріф Чоудрі звинуватив Індію у нанесенні ракетних ударів по трьох стратегічно важливих об'єктах, включаючи базу Нур Хан, розташовану в Равалпінді, всього за 10 км від столиці країни. Генерал підкреслив, що удари вдалося відбити засобами ППО і заявив про намір дати швидку відповідь, описавши дії Пакистану як заходи самозахисту.

Незабаром після цього офіційне джерело пакистанської армії повідомило про знищення складу надзвукових ракет BrahMos у місті Беас, що вироблялися спільно Індією та Росією, а також про атаку на авіабази Удхампур у Кашмірі та Патханкот у Пенджабі. Загалом, за даними пакистанської сторони, було вражено 25 цілей в Індії, включаючи систему С-400 в Адампурі. Проте індійська сторона категорично спростувала ці твердження, назвавши їх бездоказовими.

Міністр закордонних справ Індії Вікрам Місрі та командир індійських ВПС Віомінка Сінгх заявили, що пакистанські удари не завдали значної шкоди військовій інфраструктурі країни. Сінгх охарактеризувала дії протилежної сторони як частину "зловмисної кампанії з дезінформації".

Індія також висловила готовність відповісти на будь-які наступні атаки Пакистану. У заяві міністерства інформації та радіомовлення було зазначено, що ВПС Індії прагнуть забезпечити безпеку мирного населення, нейтралізуючи погрози, незважаючи на загострення ситуації.

Пізніше індійські військові повідомили про перехоплення кількох пакистанських безпілотників над прикордонним регіоном Пенджабу та охарактеризували дії Пакистану як "волаючу ескалацію". Удари безпілотників уздовж кордону посилили напруженість, особливо поблизу Амрітсара.

Конфлікт Індії з Пакистаном

Після нічної битви 7 травня Пакистан похвалився знищенням п'ятьох індійських винищувачів. Індія своєю чергою не визнала жодних втрат. Військові аналітики наголошують, що заяви обидвох сторін є правдивими тільки частково. Наразі є підтвердження щодо збитого літака, втім тільки одного.

Раніше Пакистан та Індія провели один із найбільших повітряних боїв у новітній історії авіації. У сутичці взяли участь близько 125 винищувачів з обох сторін. Дві країни обмінювалися ракетними ударами зі свого повітряного простору.

Водночас позаштатний старший науковий співробітник Atlantic council Алекс Плітсас вважає, що атаки між Індією та Пакистаном ще не є повноцінною війною. Індійська операція "Сіндур" була обмеженою та спрямованою проти дев’яти терористичних таборів у Пакистані та на території під пакистанським контролем у Кашмірі. Тож ескалація після цих ударів є малоймовірною. Як відомо, обидві держави мають ядерну зброю.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube