Як біженцям з України отримати знижку на ліки у Польщі
Президент Польщі Анджей Дуда підписав закон, згідно з яким більше людей зможуть отримати ліки безкоштовно. Раніше безоплатні ліки могли отримати лише люди старші за 75 років та вагітні жінки. Відтепер, до цієї категорії додали дітей віком до 18 років, а також знизили поріг для людей похилого віку (від 65 років).
Видання "Наш вибір" повідомляє, що після підписання нового закону, з 29 серпня 2023 року перелік осіб, які мають право на безоплатні ліки, розширився. Тепер до цієї категорії додали дітей віком до 18 років, а також знизили поріг для людей похилого віку (від 65 років). Решта пацієнтів можуть отримати часткове покриття вартості деяких препаратів і медичних виробів.
Щоб отримати безкоштовні державні ліки слід:
Зазначимо, що українці, які мають тимчасовий захист у Польщі, мають медичне державне страхування. У рамках програми люди віком 65+ можуть отримати 3800 видів препаратів безплатно, а неповнолітні — 2800. Серед них знеболювальні, протигрибкові, антибактеріальні, гормональні та багато інших засобів.
Решта пацієнтів мусять платити за ліки. Однак вони можуть отримати часткове покриття вартості деяких препаратів і медичних виробів за наявності спеціального рецепта від лікаря. Ця допомога доступна для всіх, хто має в Польщі страхування або право на державне медичне обслуговування. Українці, які мають тимчасовий захист у Польщі, також можуть придбати ліки зі знижкою. Для цього їм треба мати номер PESEL та документ, що підтверджує перетин кордону від 24 лютого 2022 року.
Перелік ліків, які можна придбати на пільгових умовах, змінюється щомісяця. Актуальний список станом на вересень 2023 року доступний за посиланням. Розмір знижки може сягати навіть 70%.
Отримати безплатні ліки або купити їх зі знижкою можна лише в тих аптеках, що мають підписаний контракт з Національним фондом охорони здоров’я (NFZ). Такі заклади завжди мають відповідну табличку із логотипом NFZ при вході або на іншому видному місці.
Варто зазначити, що фармацевти в таких аптеках зобов’язані порадити клієнту найдешевший аналог призначеного препарату. Проте аналоги мусять мати такі самі міжнародні назви, дозування та терапевтичні показання, як і оригінальні ліки.
На сайті KtoMaLek.pl можна побачити у яких аптеках є потрібні вам ліки та зарезервувати їх. Також тут можна знайти інформацію про взаємодію різних препаратів між собою.
Якщо у вас залишилися питання щодо дофінансування ліків або інших медичних послуг, ви можете звертатися на україномовну гарячу лінію для пацієнтів від NFZ: 800 190 590.
Українці, які перетнули кордон з Польщею після 24 лютого, мають право на безкоштовну медичну допомогу – так само, як і громадяни країни. Цією послугою можуть скористатися всі українці – незалежно від віку або соціального стану.
Згідно з польським законодавством, українські біженці мають право на наступні види медичної допомоги: базова медична допомога – візити до сімейних лікарів, виклик швидкої; спеціалізована амбулаторна допомога; діагностичні дослідження (за направленням лікаря); лікування в стаціонарі; психіатричне лікування; реабілітація (крім курортів); стоматологічні послуги. Для того, щоб знайти медичний заклад, необхідно зателефонувати за телефоном безкоштовної гарячої лінії: 800 190 590. Вона працює цілодобово.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.