«Велика Британія запровадила санкції проти більшої кількості суден тіньового флоту, ніж будь-яка інша країна»
Робота "100 років" за віршем видатного українського поета Василя Стуса нагадує про тривалу боротьбу українців за свободу, сильний дух нашого народу, що не був зломлений попри найтяжчі випробування.
Чому не їсти у спеку чи їсти критично мало - небезпечно
Ви, напевно, помічали, що в спеку часто буває складно змусити себе з'їсти хоч щось. Дехто з нас тижнями готовий сидіти на соках, смузі з льодом чи фруктах, не в силах проковтнути бодай щось калорійніше. Інформатор пояснить, чому так відбувається, чи варто йти на поводу у власного організму, та як правильно тримати баланс в "тропічні" дні.
Бойкот миски, назвемо це так, відбувається у людей з тієї ж причини, що і, до прикладу, в домашніх улюбленців. Теплокровні так влаштовані: їхній організм насичується їжею задля забезпечення себе паливом, калоріями. Останні переробляються з тим, аби, в тому числі, тримати температуру тіла. Тож, коли організм розуміє, що перегріватись не варто через високу температуру довкола, він просто вимикає апетит.
Втім, якщо котики голодують день, а тоді знову починають поглинати улюблені смаколики з подвійною енергією, в людини апетит може повернутись тільки зі зниженням температури. То як бути увесь той час, що надворі спекотно?
Спокуса знизити вагу в спекотний час не повинна затьмарювати тверезий розум. Критично мало їсти - загрожує виснаженням (зниженням артеріального тиску, загальною слабкістю, стомлюваністю тощо). Крім того, з їжі ми отримуємо ту ж, таку необхідну за високих температур рідину.
Тож баланс потрібно тримати, і ось як це правильно робити.
Влітку ми особливо потребуємо рідини: на 20-30% більше, ніж в прохолодні періоди. Це відбувається з тієї причини, що велика кількість вологи випаровується через шкіру. Тому потрібно більше пити.
Найкраще для цього підійде вода, а от солодкі, газовані чи алкогольні напої тільки погіршують стан справ. Крім води, корисними будуть відвари з трав і фруктів, бажано несолодкі. Також не зловживайте солодощами і жирною їжею, вживайте поменше випічки.
У спеку краще їсти:
Однак останні краще вживати в першій половині дня і окремо від іншої їжі, аби не викликати бродіння. А от велика кількість фруктових фрешів чи пакетованих соків через надмірний вміст цукру здатна спровокувати зайві кілограми та навіть харчову алергію.
Попереджаємо! В спеку на фруктах та овочах може утворюватись цвіль. При ураженні цвіллю утилізації підлягає весь продукт!
Раніше Інформатор писав про те, що в Україну з Європи вже прийшла аномальна спека.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.