Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
Доктор розповів які є фактори розвитку теплового удару та якими методами можна його уникнути
На сьогоднішній день з'явилися додаткові фактори розвитку теплового та сонячного удару. Инфекція коронавірусу, наявність волосся на голові, умови війни. Все це впливає на реакцію організма при високій температурі повітря.
Про це розповів Євген Комаровський на своєму каналі Youtube.
"Є 2 основні фактори, які сприяють розвитку теплового удару: зовнішні та внутрішні.
Зовнішні - це температура повітря, надлишок одягу, немає місця, куди можна сховатися від сонця. А до внутрішніх відносяться активна фізична робота, дефіцит рідини в організмі, надмірна вага, хвороби центральної нервової системи", - інформує Євгеній.
Комаровський звертає увагу, що люди, які перенесли коронавірус та люди з зайвою вагою, мають величезні ризики і повинні бути вкрай обережними. Також покриття голови волоссям зменшує ймовірність сонячного удару, тому важливо розуміти, що головний спосіб профілактики сонячного удару - головний убір.
Лікар закликає не нехтувати симптомами:
"Найголовніше в лікуванні удару - припинити вплив несприятливих факторів зовнішнього середовища, якщо є така можливість. Знайти тінь, приміщення з кондиціонером чи вентилятором, з помірною вологістю повітря. Необхідно покласти людину, роздягнути, робити прохолодні компреси на голову, обтирати шкіру водою з температурою близько 30°. Та після того як людина прийде до тями, давати їй багато прохолодної рідини", - додає Комаровський.
Так само важливо уникати зловживання одягом. Оптимально - легкий, світлий одяг із натуральних матеріалів.
"Віку чи хвороби, при якій може бути небезпечний кондиціонер – не існує. Якщо жарко та є доступ до кондиціонера, використовувати його можна всім і завжди", - запевняє лікар.
Євгеній наполягає думати про те, де буде тінь та джерело рідини, якщо ви плануєте відпочивати на свіжому повітрі.
"Потрібно робити акцент на овочі та фрукти. Приймати мінімум білка та жирів. А основний прийом їжі переносити на прохолодний час доби", - лікар нагадав щодо харчування у спеку.
І в котрий раз доктор Комаровський наголошує, що будь-яка втрата свідомості, навіть короткочасна, привід привід звернутися до лікаря. Важливо звернути увагу на роботу серця та виміряти артеріальний тиск.
Нагадаємо, раніше Інформатор повідомляв про головні помилки при збиванні температури тіла.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.