Важливо! Ми робимо це неправильно! Як найкраще охолодитись в спеку

Чому люди неправильно п'ють чай у спеку, та як це слід робити. Поради експертів

Корисні поради, як охолодитись без шкоди для здоров'я
Корисні поради, як охолодитись без шкоди для здоров'я

А чи знали ви, що в спеку слід пити не холодні солодкі напої, а гарячі і без вмісту цукру. Тягне в гарячу пору, звичайно, найбільше на газовані лимонади, охолоджені морси та соки з льодом. Натомість варто звернути увагу на чай. Медики довели, в спеку пити слід саме чай, причому гарячий. І вживати його варто не після їжі, як прийнято в Україні, а перед нею чи під час. Саме гарячий чай змушує наш організм віддавати тепло набагато швидше.

Бажано після чаювання нікуди не поспішати, а спокійно посидіти півгодини, і ні в якому разі відразу не виходити на прогулянку під палюче сонце. За умови, якщо ви поспішаєте – відмовтесь від гарячого чаю і випийте його, коли повернетесь. Інакше напій може дати протилежний ефект.

Чому в спеку потрібно пити гарячий чай?

Все просто. По-перше, гарячі напої на відміну від холодних, допомагають охолонути набагато краще. По-друге, вони ж допомагають уникнути різних наслідків від перегріву на сонці.

Крім того, чай не виводить з нашого організму солі, як це робить вода. А брак необхідних солей в жарку погоду може стати причиною головних болів, стрибків тиску або запаморочення.

Справа в тому, що в спеку, через виведення з організму солей, чим більше людина випиває води, тим більше їй хочеться пити. Це і є найголовніша причина того, що в спеку рекомендується пити все ж гарячий чай, а не холодну воду.

Одна чашка не дуже міцного чаю може позбавити від почуття спраги на відносно тривалий час - від двох до чотирьох годин. Чай добре тонізує, а також допомагає адаптуватися до спекотної погоди, нормалізує тиск і захищає від теплового удару і головного болю.

Джерело фото: dao.ua
Джерело фото: dao.ua

Який чай потрібно пити в спеку?

Для освіження влітку найкраще підійдуть натуральні класичні чаї – зелений, чорний, білий та пуер. Варто орієнтуватися на низьку ферментацію, ніжний трав'янистий смак та світлий колір настою.

Зелений чай розширює судини і підсилює потовиділення. Але, щоб отримати такий ефект, його слід пити без будь-яких добавок. Молоко або цукор значно знижують користь від зеленого чаю.

Трав'яні або квіткові чаї з м'ятою, лавандою, ромашкою, пелюстками троянди, хризантеми, гібіскуса, або з мелісою, жасмином, деревієм, лемонграсом, – вибір чаю в спеку відкритий для інтерпретації та експериментів.

Підійдуть і настої плодів та ягід – чаї з сушеним шипшиною, лаймом, бузиною, лимонником, горобиною або ж свіжими сезонними ягодами – суницею, вишнею, скибочками яблук чи лимона. Головне правило – не дуже міцно заварений чай, десь половинна доза звичайної заварки, та кубики льоду до смаку. 

Дослідження, які проводилися в області впливу на організм людини різних гарячих напоїв, довели, вживання таких рідин, як чай, температура якого значно вища за температуру людського тіла, дійсно створює прекрасний охолоджуючий ефект. До того ж чай - це просто смачний і корисний напій в будь-який період року.

Раніше Інформатор вже повідомляв прогноз погоди на липень-2023 від "Укргідрометцентру": буде сонячно та спекотно. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.  

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube