Чоловік звинувачує Ощадбанк у втраті 50 598 гривень з карток - що вирішив суд

Чоловік зазначив, що протиправна поведінка банку завдала йому значних душевних страждань та переживань

Ощадбанк
Клієнт Ощадбанку втратив з карток кошти у розмірі 50 598 гривень

Клієнту Ощадбанку на телефон почали надходити повідомлення щодо списання коштів з рахунків. Загалом він втратив 50 598 гривень, які чоловік вимагає повернути банк. Про це йдеться у рішенні Новоукраїнського районного суду Кіровоградської області, опублікованому 24 вересня 2024 року.

30.06.2023 року чоловіку на телефон почали приходити повідомлення про списання коштів з його рахунків. З кредитної карти було списано 28 598 гривень. З іншого рахунку переведено на кредитну карту кошти у сумі 10 тисяч гривень. З рахунку переведено на кредитну карту кошти у сумі 2 350 гривень. З кредитної карти списано 22 тисячі гривень. Його картки були заблоковані банком. Він одразу звернувся до поліції та повідомив, що невідома особа з належної йому картки викрала кошти в сумі 51 тисяча гривень, було порушено кримінальне провадження за ч. 4 ст. 185 Кримінального кодексу України, його визнано потерпілим. Ощадбанк підтвердив письмовою відповіддю проведення списання з кредитної карти коштів у сумі 50 598 гривень та вказав що реквізити платіжної картки пароль та паролі (ПІН- коди для одноразової операції в мережі інтернет) стали відомі третій особі.

Фактично з рахунку чоловіка було незаконно списано 12 350 гривень його власних коштів та 38 248 гривень кредитних коштів, що разом становить 50 598 гривень, а також комісії за проведення платежів на суму 1 506 гривень. В обґрунтування моральної шкоди він зазначив, що протиправна поведінка банку завдала значних душевних страждань та переживань, призвела до погіршення фізичного та емоційного самопочуття, він перебував у постійному стресовому стані.

"Позивач мав доступ до своїх рахунків через мобільний додаток «Ощадбанк 24/7». Операції з використанням інтернет-ресурсу/"Ощад 24/7" проведено коректно з використанням усіх необхідних реквізитів платіжної картки банку з правильним введенням паролів (ПІН-кодів для одноразової операції в інтернеті), які відомі лише клієнту та були направлені на номер мобільного телефону", - заявили в Ощадбанку. 

Яким було рішення суду?

Суд частково задовольнив позов чоловіка. Транзакції від 30.06.2023 року щодо переказу з карткового рахунку коштів в сумі 57 196 гривень визнали недійсними. Кредитні зобов'язання в сумі 38 248 гривень перед АТ «Державний ощадний банк України» за картковим рахунком - визнали припиненими. АТ «Державний ощадний банк України» зобов'язали відновити залишок коштів на картковому рахунку, який існував до проведення недійсних переказів 30.06.2023 року. Нараховані у період з 30.06.2023 року по день ухвалення рішення суду відсотки, щомісячні платежі та штрафні санкції за користування кредитом за картковим рахунком, на кредитні кошти у сумі 38 248 гривень - анулювали. З АТ «Державний ощадний банк України» на його користь стягнуть 17 500 гривень (безпідставно списаних коштів) та 10 тисяч гривень (моральної шкоди). 

"Відповідач не підтвердив належними і допустимими доказами обставин, які б безспірно доводили, що позивач, як користувач платіжної картки, своїми діями чи бездіяльністю сприяв у доступі до відомостей по кредитній картці, його особового рахунку, акаунту чи мобільного додатку "Ощад 24/7", незаконному використанню ПІН-коду або іншої інформації, яка дала змогу ініціювати платіжні операції, або що він особисто ініціював платіжні операції 30.06.2024 року щодо перерахування з його карткового рахунку коштів в загальному розмірі 50 598 гривень. Отже, з рахунку позивача відбулося несанкціоноване списання коштів в загальному розмірі 50 598 гривень, у зв'язку із чим вони підлягають поверненню, а відповідні транзакції необхідно визнати недійсними. Враховуючи викладене вище, є обґрунтованим задовольнити позовні вимоги і щодо визнання кредитних зобов'язань у сумі 38 248 гривень перед АТ «Державний ощадний банк України» за картковим рахунком - припиненими. Також, за таких обставин суд зобов'язує АТ «Державний ощадний банк України» відновити залишок коштів на картковому рахунку, який існував до проведення недійсних переказів 30.06.2023 року", - наголосив суд. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube