Скандал між Анною Маляр та Інною Совсун трапився у прямому ефірі, ведучі назвали поведінку ексзаступниці міністра оборони хамською
Ексзаступниця міністра оборони Ганна Маляр довела до сліз народну депутатку від партії Голос Інну Совсун, чий чоловік пішов добровольцем на фронт у перший день великої війни. Обговорювали новий закон про мобілізацію в Україні, з якого вилучили пункт про демобілізацію. Маляр заявила, що захисники самі винні, бо потрібно було уважно читати Конституцію України, в якій йдеться про неможливість демобілізації до завершення воєнного стану.
Це сталося у суботу 13 квітня в ефірі програми 90 хвилин на Суспільному. Під час дискусії про демобілізацію Анна Маляр дозволила собі цинічні зауваження на адресу військових, що воюють на передовій.
Народна депутатка Інна Совсун намагалась пояснити, що відчувають військові та їхні родини, які понад два роки живуть війною. У відповідь Маляр заявила, що Конституція України не передбачає демобілізації до завершення воєнного стану і поцікавилась, чи чоловік Інни читав таке положення перш ніж піти на війну.
Ексзаступниця не хотіла слухати те, що каже Совсун і навіть не те що перебивала її, а просто говорила паралельно, перекрикуючи. Народна депутатка Ірина Геращенко, яку також запросили на ефір, попросила Маляр мати повагу до дружини військового й подякувати захисникам, а не звинувачувати їх у правовій "безграмотності". Це не допомогло - Маляр з усмішкою просувала свої наративи.
"А він читав Конституцію? І що, за два роки не було ротації? Він не був у відпустці взагалі?" - повторювала вона, звертаючись до Совсун, не прибираючи зі свого обличчя посмішки.
Врешті телеведучі зробили їй різке зауваження і назвали таку поведінку хамською. Інна Совсун не витримала такої "емпатії" з боку колишньої працівниці Міноборони і розплакалась в ефірі.
Рада виключила положення про демобілізацію у новому законі. Депутати пояснюють, що зробили це через можливість зменшення підтримки Заходу. Це рішення було ухвалено після консультацій з партнерами. Вони наголошували на необхідності збереження військового потенціалу для подальшої підтримки.
Нагадаємо, норму про демобілізацію вилучили із законопроєкту особисто на прохання головкома ЗСУ Олександра Сирського. Він направив відповідного листа міністру оборони Рустему Умєрову, пропонуючи винести питання в окремий законопроєкт.
Як писав Інформатор, ухвалений закон має підписати спікер парламенту та президент Володимир Зеленський. Це може відбутися у короткостроковій перспективі – до десяти днів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.