І сміх, і гріх: журналіст перевірив на собі стародавні засоби від похмілля

Кажуть, що легендарний римський натураліст Пліній Старший лікувався сирими совиними яйцями та смаженими канарейками

Алкоголь, похмілля, Різдво, Новий рік, свята, ліки, корисні поради
Чи діють стародавні ліки від похмілля? Потрібен безстрашний журналіст, відданий своїй справі, щоб перевірити це!

Стародавні римляни і греки лікували похмілля капустяним листям, яке прикладали до лоба. Перемотайте вперед на пару тисячоліть, і людство не пішло далеко в цьому питання. В тому сенсі, що в розпал Різдвяно-Новорічних свят воно все ще страждає на похмільний синдром. Популярним в деяких країнах тепер є смузі з капустою та імбирем. Отже, наслідування стародавніх традицій проглядається у всьому. 

Відважний журналіст Бенджамін Тауб вирішив перевірити на собі й деякі інші засоби від похмілля наших стародавніх попередників і любителів вина. Висновки вийшли цікаві, пише IFLScience. Професор психофармакології людини Ендрю Шолі прокоментував цей експеримент.

Спосіб перший: капуста

Оскільки римляни зазвичай пили хмільний мед або вино, розбавлені водою і приправлені спеціями, такими як перець і кориця, автор експерименту вчинив так само. Він пив глінтвейн і навіть одягнув імпровізовану тогу, яку зліпив із простирадла. Досягнувши кондиції, автор випробування поклав лист капусти собі на голову, перш ніж заснути.

Відомо, що капуста містить високий рівень вітамінів С і К, а тести показали, що вона навіть може допомогти захистити печінку та нирки від токсинів.

"Але, на жаль, ранок приніс із собою головний біль, який не хотів розлучитися зі мною навіть після сніданку з капусти на пару", – написав автор дослідження і по сумісництву новоявленний любитель глінтвейну Бенджамін Тауб. 

Журналіст перевірив на собі, чи діють стародавні засоби від похмілля 2
Ранок з похмілля – це потужний дзвін у голові, який не знімається капустяним листям, ні прикладеним до лоба, ні зїдем на сніданок!

Спосіб другий: лаврушка

Єгипетський папірус Оксирінха рекомендує носити від похмілля гірлянду з александрійського лавра на шиї. Бенджамін Тауб поклав молоде листя чагарника, родом з Азії та Східної Африки, собі на коліна під час потужного головного болю з похмілля. Втім це також не допомогло.

Один вавилонський текст містить перелік рятувальних засобів, в яких згадується солодка та олеандр. Однак, враховуючи, що остання дуже отруйна, журналіст вирішив відмовитися від цієї суміші.

Спосіб третій: напівдорогоцінні камінці

Ще однією стародавньою протиотрутою є аметист, який насправді походить від грецького слова amethystos, що означає "не п’яний". Археологи навіть знайшли стародавні каблучки, виготовлені з кристала, схожого на кварц, який носили, щоб захистити людей від похмілля та інших небажаних побічних ефектів надмірного вживання алкоголю.

Цікаво, що аметист і досі рекомендують як засіб від похмілля прихильники альтернативної медицини. Цього разу автор експерименту пив віскі. Цей напій, як правило, викликає гірше похмілля, ніж інші алкогольні напої, як от горілка. Можливо, через те, що він витримується в дубових бочках, які вимивають різноманітні сполуки, відомі як конгенери. Багато з них і сприяють тяжкості похмілля.

"Наступний день був просто жахливим, і мій настрій точно не покращився від того, що я побачив мамину аметистову прикрасу", – зізнався Бенджамін Тауб.

Журналіст перевірив на собі, чи діють стародавні засоби від похмілля 1
Щоб позбутися похмілля, слід зняти запалення.

Як позбутися похмілля 

Професор психофармакології Ендрю Шолі пояснив, що багато води також не врятує від похмілля повністю. Дослідження показали, що питна вода не знімає похмілля, хоча й усуває зневоднення, яке зазвичай супроводжує головний біль зранку після веселощів.

Нещодавно вчений став співавтором дослідження, де вивчали 82 продукти на Amazon, які нібито полегшують похмілля. Вчені не виявили доказів того, що працює хоча б один із них.

"Отже, сучасні п’яниці не менш довірливі, ніж ті стародавні п’яниці", – пише Бенджамін Тауб.

Вчені пояснили, що існують токсичні метаболіти, які утворюються під час виведення алкоголю. Вони значною мірою сприятимуть розвитку дискомфортних симптомів, коли ми тверезіємо. Найцікавішим з них є ацетальдегід, який утворюється під час переробки етанолу в організмі та значно токсичніший за сам алкоголь.

"З таким токсином ви отримуєте запальну реакцію, котра зазвичай виникає, коли ми стикаємося з вірусом або іншими чужорідними тілами", – пояснив науковець.

На етапі після виведення алкоголю, коли люди страждають від похмілля, рівень цих маркерів запалення підвищується. Тому саме лікування запалення може полегшити похмілля.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube