Після такого ви двічі подумаєте, чи ставити вдома живу ялинку

Незвичайний синдром косить людей у зимові свята

Ялинка, сосна, новорічне дерево, Новий рік, алергія, здоров'я, корисні поради, лікар Комаровсьикй
7-10% алергіків можуть реагувати на живі хвойні дерева.

Синдромом різдвяної чи новорічної ялинки – СНЯ – називається стан алергічної реакції на живе дерево в будинку чи квартирі. Ці симптоми схожі на ГРВІ, а ялинка при цьому може бути як зрізана в лісі, так і рости в горщику. Про це розповів популярний в Україні лікар Євген Комаровський.

"Отже, синдром новорічної ялинки – це певний спектр проблем зі здоров'ям, які виникають після того, як в дім заносять живу ялинку. Це алергічна реакція на алергени на ялинках – пилок та грибки", – пояснив лікар.

Першими спільними симптомами є нежить, кашель та запалення оболонки очей. Втім, при ГРВІ також спостерігаються сильна втомлюваність, сонливість, різке підвищення температури тіла. Часто такому стану передує контакт з кимось, хто мав такі ж симптоми, а захворіти можуть одразу кілька членів сім'ї, каже лікар. 

Симптоми СНЯ

  • Нежить.
  • Чихання з кашлем.
  • Свербіж та висип на шкірі.

Вони виникають впродовж доби. Їх викликають пилок та грибки, адже на одній ялинці може мешкати понад півсотні видів плісняви, в залежності від того, де вона росла та зберігалася після спилу. Таким чином, в одному кубічному метрі повітря може знаходитися до 800 спор плісняви. Вже через три доби їх буде близько п'яти тисяч на кубічний метр повітря. 

Причини СНЯ

Крім того, сосна та ялинка навесні, за словами медика, може контактувати з іншими лісовими рослинними алергенами, які можуть прилипати до смоли. Таким чином ви отримуєте в будинку букет алергенів на хвойних деревах. 

"Саме тому люди з алергією на весняні трави можуть відреагувати на ялинку, яка опиняється в будинку під Новий рік. Оcобливу небезпеку цей стан становить для пацієнтів з хронічними хворобами легень та бронхіальною астмою", – каже лікар Комаровський. 

Якщо в цьому році ваші симптоми помірні, то наступного року вони можуть бути куди гостріші, попередив медик. Крім того, вони не зникають миттєво. Навіть якщо ви приберете ялинку, симптоми можуть зберігатися до двох тижнів.

 Що робити 

  • Оберіть якісну штучну ялинку без хімічного запаху.
  • Купіть живу ялицю в горщику – на неї алергія трапляється значно рідше. Не забувайте поливати дерево.
  • Прийміть "Лоратадин" або "Цетиризин".
  • Промийте очі та ніс сольовим розчином.
  • Купуючи ялинку, придивіться, чи немає на ній плісняви – чорно-жовтих плям на стовбурі чи голках.
  • Підтримуйте в будинку чи квартирі оптимальну вологість 40-60%.
  • Провітрюйте приміщення, де стоїть ваше новорічне дерево.

Здорового вам Нового року! 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube