Чи контролюють перекази українців з однієї банківської картки на іншу: пояснення НБУ щодо фінмоніторингу

Читать на русском

Громадянам не варто хвилюватися - НБУ

Читать на русском
Національний банк не вводив жодних нових вимог з фінмоніторингу українців
Національний банк не вводив жодних нових вимог з фінмоніторингу українців

Громадянам не варто хвилюватися - НБУ

Як зазначили у Нацбанку, ще з 2020 року банки і небанківські установи повинні здійснювати належну перевірку клієнтів. В тому числі тих, які вносять готівку через термінали для переказу коштів. Громадянам, які здійснюють звичайні платіжні операції, не варто хвилюватися. Проте, українці все ж захвилювалися. Що трапилося?

НБУ не вводив нових вимог з фінмоніторингу

31 жовтня у телеграм-каналах була поширена інформація про те, що Нацбанк начебто зажадав від власників платіжних терміналів стежити не лише за відправниками готівкових платежів, а й за отримувачами грошей – власниками карток, на які закидають готівку.

Також було повідомлено, що власники низки термінальних мереж начебто запускатимуть фінмоніторинг, якщо за місяць на карту надійде від 30 тисяч. Від власника рахунку вимагатимуть відповісти на питання про джерело походження коштів.

Національний банк України роз’яснив, чи відповідає дана інформація дійсності.

«Національний банк не вводив жодних нових вимог з фінмоніторингу, а інформація, яка шириться на основі матеріалу підсанкційного ресурсу – не відповідає дійсності», - підкреслили в Нацбанку.

У НБУ додали, що ще з 2020 року відповідно до вимог законодавства банки і небанківські установи повинні здійснювати належну перевірку клієнтів, у тому числі, які вносять готівку через термінали для переказу коштів.

«Мова йде про дотримання вимог законодавства саме надавачами платіжних послуг, а не їхніми клієнтами», - зауважили в НБУ.

Листом від 27.10.2023 №25-0005/79667 (на який посилається підсанкційний ресурс) Національний банк надав банкам та небанківським установам рекомендації з питань вже діючих норм законодавства.

Отже, жодних нових вимог або жорсткіших підходів до здійснення заходів з фінмоніторингу для банків та небанківських фінансових установ під час проведення фізичними особами готівкових операцій з використанням терміналів ПТКС Національний банк цим листом не встановлює.

«Громадянам, які здійснюють звичайні платіжні операції, що відповідають їхнім фінансовим можливостям та доходам, не варто хвилюватися», - додали у НБУ.

Проте, контроль за банківськими операціями посилено

Водночас, як підкреслили в установі, Національний банк вимагав і вимагає від усіх учасників фінансового ринку неухильного дотримання вимог законодавства. Зокрема, Закону «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення».

Тобто, банки будуть ретельніше перевіряти фінансові операції українців і аналізувати їх фінансові можливості. Відповідні зміни набули чинності з 7 вересня 2023 року.

Також слід звернути увагу на те, що з 1 серпня 2023 року Нацбанк посилив контроль за поповненням карт через термінали. Квитанції за результатами операцій із внесення готівки для її зарахування на рахунки додатково повинні містити номер мобільного телефону платника.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.