Чи багато в Росії залишилося озброєння: західні ЗМІ порахували російські запаси

Читать на русском

Бронетехніки росіянам вистачить на пару років, а снаряди РФ може отримувати мільйонами

Читать на русском
Озброєння
Росія має багато танків та боєприпасів

Бронетехніки росіянам вистачить на пару років, а снаряди РФ може отримувати мільйонами

Російський оборонно-промисловий комплекс не здатний виробляти ту кількість озброєння, якої потребує російська армія для захоплення України. Проте Росія може брати зброю та боєприпаси з радянських складів, яких залишилося ще багато. СРСР залишив росіянам велику кількість озброєння, яке потроху використовується у війні.

Як пише німецьке видання Welt, російські терористи збільшили виробництво ударних БПЛА. З ракетами не все так райдужно, оскільки там більше західних компонентів, які важко постачати у потрібних кількостях через санкції.

"Якщо уважніше розглянути чотири ключові сфери озброєнь, то ситуація набагато менш райдужна – і водночас далека від надій українців та їхніх західних партнерів", – зазначається у матеріалі.

Тільки підтверджені втрати бронетехніки росіянами склали понад 8400 одиниць, в тому числі близько 2900 танків та 5500 бронемашин. При цьому до війни російська армія мала понад 10 тисяч танків та бронемашин як на озброєння, так і на складах. Зараз на складах залишилося близько 40% довоєнних запасів. Відновлювати росіяни можуть до 1600 одиниць бронетехніки на рік, виробляти з нуля – до 200. Поточних запасів вистачить ще на два-три роки війни.

Також Росія може виготовляти до 230 ракет на місяць – з них 130 із дальністю у понад 350 км. Проте швидко робити їх не вдається – кожна ракета має до 50 західних компонентів, а брак ракет в росіян досить відчутний, оскільки вони просять ракети у КНДР та Ірану.

У 2025 році Росія хоче випустити 5 тисяч ударних БПЛА типу Shahed-136. В 2023 році планувалося випустити 11 тисяч, проте насправді випустили трохи понад 3000 одиниць. Середня кількість запусків за 2023 рік складала 8 дронів на добу, що дає цифру в 3095 БПЛА і малоймовірно, що ситуація зміниться – особливо з урахуванням ударів України по заводу в Татарстані.

Зі снарядами в росіян краще. За 2024 вони розраховують отримати 2,1 млн снарядів тільки від промисловості. До того ж ще є старі запаси часів СРСР, постачання з Білорусі та Північної Кореї та інші джерела отримання боєприпасів.

 

 

"Стан боєприпасів, що зберігаються, імовірно, буде дуже поганим, оскільки, з огляду на величезне споживання в перші два роки після вторгнення, збройові компанії, імовірно, вже вибрали найкращі резерви", – резюмує видання.

Європа допоможе Україні коштом РФ?

Тим часом Європейський Союз може скерувати 90% доходів від заморожених російських активів на фінансування зброї для України. Це близько 3 млрд євро на рік. Очікується, що інші 10% доходів будуть спрямовані на підтримку оборонної промисловості України.

Також Інформатор писав, що три країни ЄС виступили проти плану Єврокомісії щодо закупівлі снарядів для України. Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн нещодавно запропонувала прибутки, отримані по відсотках від заморожених російських активів, використати для закупівлі боєприпасів для ЗСУ. Угорщина, Мальта та Люксембург не підтримали цю ідею. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.