Росія виготовляє за рік майже втричі більше снарядів, ніж США та ЄС для України, але ще не все втрачено - CNN

Читать на русском

Росія зараз випускає на фронті близько 10 тисяч снарядів на день, а Україна - лише 2 тисячі

Читать на русском
Снаряди для України
Артилерійські заводи працюють в росії цілодобово

Росія зараз випускає на фронті близько 10 тисяч снарядів на день, а Україна - лише 2 тисячі

Росія для ведення війни в Україні виробляє близько 250 тисяч артилерійських снарядів на місяць, або близько трьох мільйонів на рік. Це майже втричі перебільшує ту кількість боєприпасів, яку США та Європа виробляють для України. Попри це, очікується, що жодна зі сторін не досягне серйозних успіхів на полі бою в короткостроковій перспективі.

Про це пише CNN з посиланням на власні джерела та представників західних розвідок. Видання зазначає, що разом США і Європа можуть виробляти лише близько 1,2 мільйона боєприпасів на рік для відправки в Україну.

США поставили собі за мету виробляти 100 тисяч артилерійських снарядів на місяць до кінця 2025 року - менше половини російського щомісячного виробництва. Проте навіть ця цифра зараз недосяжна, оскільки фінансування України в розмірі 60 мільярдів доларів заблоковане в Конгресі.

"Те, в чому ми зараз перебуваємо, - це війна за виробництво. Результат в Україні залежить від того, як кожна зі сторін підготовлена до ведення цієї війни", - сказав представник НАТО.

Офіційні особи кажуть, що зараз росія випускає на полі бою близько 10 тисяч снарядів на день, тоді як Україна - лише 2 тисячі. За словами представника європейської розвідки, в деяких місцях фронту це співвідношення ще гірше.

"Питання номер один, за яким ми зараз спостерігаємо - це боєприпаси… Тому що саме в цьому росія дійсно має значну перевагу у виробництві та значну перевагу на полі бою", - сказав представник НАТО.

Зараз артилерійські заводи працюють в росії цілодобово зі змінними 12-годинними змінами. В оборонному секторі працюють близько 3,5 мільйона росіян, а до великої війни це число було набагато менше - 2-2,5 млн. Також росія імпортує боєприпаси з Ірану та Північної Кореї.

"Росія "вклала в гру все, що у неї є". Їхня бойова машина працює на повну потужність", - заявив CNN представник західної розвідки.

Водночас офіційні особи США та Заходу наголошують, що нарощування виробництва снарядів в росії все ще недостатнє, щоб задовольнити потреби країни-терористки. До того ж представники західної розвідки очікують, що росія не досягне серйозних успіхів на полі бою в короткостроковій перспективі. За їхніми словами, виробничі потужності росії також обмежені: російські заводи, ймовірно, досягнуть піку десь наступного року.

Західні експерти також вважають, що ні Україна, ні росія не готова досягти великих успіхів найближчим часом. Аде довгострокова перспектива йде на користь москви, особливо якщо нашій державі не надійде додаткова допомога від США.

"Це йде не дуже добре, але якщо допомога відновиться і надійде швидко, ще не все втрачено", - сказало CNN джерело, знайоме із західною розвідкою.

Снаряди для України

Союзники України зібрали необхідну суму на придбання 800 тисяч снарядів для ЗСУ поза межами ЄС, щоб компенсувати дефіцит на фронті. Чехія взяла на себе зобов’язання організувати доставку в Україну найближчими тижнями.

Президент Чехії Петр Павел відмовився коментувати інформацію про країни, які продадуть боєприпаси Євросоюзу. За його словами, строки поставок напряму залежатимуть від вправності транспортних компаній та Міноборони Чехії, яке організовує процес.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Аналіз останнього виступу путіна: український політолог Андрій Золотарьов розглядає постійне наголошення президента росії на боротьбі з "нацизмом" та ризикові загрози ядерною зброєю, адресовані всім західним країнам. Приєднуйтесь до перегляду відео, це точно варто уваги.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.