Три країни ЄС проти закупівлі боєприпасів для України коштом заморожених активів рф: про кого йдеться

Йдеться про Люксембург, Мальту й Угорщину, пише видання Politico

Зброя для України
Ці три держави виступили проти відповідного плану Єврокомісії

Три країни ЄС виступили проти плану Єврокомісії щодо закупівлі снарядів для України. Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн нещодавно запропонувала прибутки, отримані по відсотках від заморожених російських активів, використати для закупівлі боєприпасів для ЗСУ. Угорщина, Мальта та Люксембург не підтримали цю ідею. 

Про це повідомляє видання Politico із посиланням на чиновника ЄС. Водночас ці держави не проти того, аби гроші як такі були витрачені саме на Україну. 

Дані публікації з'явилися в медіа на тлі чуток, що пропозиція щодо заморожених активів буде представлена ​​ближче до саміту лідерів ЄС наступного тижня. Серед держав-членів Євросоюзу нібито не існує єдності стосовно того, як саме їх витратити.

"Постає велике питання: чи використати гроші - близько трьох мільярдів євро - на відновлення України чи на закупівлю боєприпасів для країни, зруйнованої війною", - йдеться у матеріалі.

Останній варіант не знайшов стовідсоткової підтримки, пишуть журналісти. Угорщина, Люксембург та Мальта виступили проти того, аби гроші витрачалися на снаряди. Адже раніше консенсусною була думка про те, що прибуток від заморожених активів слід вкласти саме у відновлення, а не в озброєння.  

Заморожені активи рф: яка ситуація наразі

Нагадаємо, що з початком повномасштабного російського вторгнення західні країни заморозили величезну суму грошей, які належать російському Центробанку. Це сума в приблизно 260 (а не 300, як пишуть безліч медіа) мільярдів євро. 

Україна давно поклала око на ці кошти. В Києві справедливо кажуть, що оскільки росія знищила та продовжує знищувати нашу державу (суми збитків від війни становлять багато сотень мільярдів доларів), то буде справедливо, аби хоча би частиною від її ж грошей Україна і відновлювалася. Однак тут варто розуміти, що активи рф не конфісковані, а саме заарештовані. Просто так забрати їх та віддати, на жаль, неможливо, адже існують певні правила. 

Станом на зараз активи країни-агресорки залишаються в розпорядженні західних країн. Рішення по них остаточно ще не ухвалене, однак вже існує консенсус про прибуток (відсотки) з даних коштів: вони підуть на відновлення України. 

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини — від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Під час війни росія використовує успішні інновації, що були розроблені українськими військовими, зокрема FPV-дрони. Тепер обговорюється можливість, що росія, спостерігаючи успішність партизанських рухів на своїй території, може спробувати застосувати подібний підхід на території України. Це питання обговорюється в інтерв'ю з Михайлом Орєшніковим, головою сепаратистського руху в росії.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube